oseltamiviiri (suukaudne) ettevaatusabinõud

On väga oluline, et teie arst kontrollima teie või teie lapse edusamme pärast ravi. See on tagada, et nakkus on lahendatud täielikult ning võimaldada oma arsti, et kontrollida soovimatute mõjude.

See ravim ei asenda aastane gripp löök. Samuti ei hoia teid või teie last saada bakteriaalne infektsioon, mis algab gripilaadsed sümptomid.

See ravim võib põhjustada tõsiseid tüüpi allergiline reaktsioon nimetatakse anafülaksia. Anafülaksia võib olla eluohtlik ja nõuab kohest arstiabi. Helistage oma arstile kohe, kui teil on lööve, sügelus, häälekähedus, hingamisraskused, neelamisraskused, või turse käed, nägu, või suhu, kui teie või teie laps kasutate seda ravimit.

Raske nahareaktsioonid võivad tekkida ravimi. Selle ravimi kasutamist lõpetada ja kontrollida oma arstile, kui teil on kobrutamisega või lõdvenemine naha punaseks nahakahjustused, raske akne või nahalööve, haavandid või haavandid nahal või palavik või külmavärinad, kui teie või teie laps kasutate seda ravimit.

Oseltamiviiri võivad mõned inimesed, eriti lapsed ja noored, et olla ärritunud, ärritatud või näidata teistele ebanormaalne käitumine, mis võivad põhjustada vigastusi. Kui teil, teie laps või teie hooldaja neid märkate kõrvaltoimeid, rääkige oma arsti või oma lapse arstile.

Veenduge, et teie arst teaks, kui teie või teie laps plaan saada live nina udu gripivaktsiini Enne ravimi kasutamist. Sa ei tohiks vaktsineerida 2 nädala jooksul enne või 48 tundi pärast ravimi kasutamist.

Kui teie või teie lapse sümptomid ei parane pärast teie või teie laps viimistlus ravimi võtmist, või kui nad muutuvad halvemaks, pidage nõu oma arstiga.