oopiumi: kasutusalad, sõltuvusravi ja kõrvaltoimete

Mis on oopium?

Opium on väga sõltuvust narkootilise omandatud kuivatatud lateks kujul unimaguna (Papaver somniferum) seemne pod. Traditsiooniliselt valmimata pod on pilu avatud ja mahla imbub läbi ja kuivab välispinna kauna. Saadud kollakaspruun lateks, mis on maha kraapida pod, on mõru maitse ja sisaldab erinevas koguses alkaloide nagu morfiin, kodeiin, thebaine ja papaveriin.

Heroiin (diatsetüülmorfiini) on tuletatud morfiinalkaloidi leitud oopiumi ning mis on umbes 2-3 korda tugevam. Väga sõltuvust narkootikumide, heroiin eksponeerib eufooriline ( “Rush”), anksiolüütilisest ja valuvaigistavat kesknärvisüsteemi omadustest. Heroiin on liigitatud I nimekirjas narkootikumide all kontrollitavate ainete seaduse 1970 ja sellisena ei ole vastuvõetav meditsiiniline kasutamine Ameerika Ühendriikides. Puhas heroiin on valge pulber, millel on mõru maitse. Enamik heroiiniga müüakse valge või pruunikas pulber ja on tavaliselt “lõigatud” teiste ravimitega või ainetega nagu suhkur, tärklis, piimapulber, või kiniini. Samuti võib lõigata strychnine või muud mürgid. Kuna heroiin kuritarvitajad ei tea tegelikku tugevust ravimi või selle tõelist sisu, nad on risk üleannustamise või surma. Teine vorm heroiini tuntakse “musta tõrva” võib olla kleepuv, nagu lagi tõrva või raske, nagu kivisüsi. Selle värv võib varieeruda tumepruunist mustani. Heroiin tänavanimesid hulka maitsema, H, skag, rämps, pruun suhkur, hobune ja musta tõrva.

Heroiin on kõige sagedamini süstitud, kuid see võib olla ka aurustunud ( “suitsutatud”), nuusutamiseks ( “triipu”), mida kasutatakse suposiidi või suukaudselt. Suitsetamine ja nuusutamisel heroiin ei tekita “Rush” nii kiiresti või kui intensiivselt kui intravenoosselt. Suukaudset manustamist ei ole tavaliselt kaasa “Rush”, kuid heroiini in ravimküünaldena võib olla intensiivne eufooriline mõju. Heroiin võib tekitada sõltuvust poolt igal konkreetsel liinil.

Mis on heroiin?

Heroiin metaboliseeritakse morfiini ja teiste metaboliitide mis seostuvad opiodretseptorite ajus. Lühiajaline mõju heroiini kuritarvitamine ilmuvad varsti pärast ühekordset annust ja kaovad paari tunni jooksul. Pärast süsti heroiini, kasutaja raporteid tunne lisandus eufooria (edaspidi “Rush”) koos sooja naha punetus, suukuivus, ja raske jäsemetele. Pärast esialgset eufooriat, kasutaja kogeb kordamööda virge ja unine olek. Vaimse töö muutub häguseks tõttu depressiooni kesknärvisüsteemi. Muud mõjud et heroiin võib olla kasutajate hulka hingamise depressioon, ahenenud ( “täpselt”) õpilastele ja iiveldus. Toime heroiini üledoosi võib sisaldada ka aeglane ja pinnapealne hingamine, hüpotensioon, lihaste spasmid, krambid, kooma, ja võimalik surm.

Intravenoosne heroiini kasutamine on komplitseeritud muid küsimusi, nagu jagamine saastunud nõelad on HIV / AIDS, hepatiit ja toksiliste reaktsioonide heroiini lisandeid. Muud meditsiinilised komplikatsioonid, mis võivad tekkida heroiini tõttu sisaldada kukkus veenid, abstsessid, iseeneslik abort või endokardiit, põletik südame vooder ja ventiilid. Heroiinisõltlastena saab eemaldada, muidu terved ja kaasa liige ühiskonnast.

Mitmed ravi võimalused on olemas heroiinisõltlastena. Nende ravi võib olla tõhusam, kui koos ravimeid vastavuse programmi ja käitumuslik teraapia. Metadoon (Dolophine®, Methadose®), buprenorfiini (Subutex®, brändi lõpetati aastal USA-s), buprenorfiini koos naloksooni (Suboxone®) ja naltreksooni (Depade®, Revia ®) on heaks kiidetud USA raviks opioidsõltuvusvastased. Neid ravisid toimivad seostudes täielikult või osaliselt opiaadiretseptoritesse ajus ja töö agonistide, antagonistide või nende kahe kombinatsioon. Agonistide jäljendavad opiaatide ja antagonistid blokeerida ja vastupidine toime Opiaatide. Suukaudset manustamist need ravimid võivad lubada aeglasemas väljavõtmine opiaadid. Kauatoimiv lihasesisese depoovormi naltreksooni (Vivitrol®) on samuti saadaval kasutamiseks järgmiste opiaatide võõrutus.

Metadoon on kasutatud üle veerand sajandi raviks heroiinisõltlastena. Kasutamine metadooni opiaatide sõltuvus tugevalt reguleeritud USAs ja võib erineda riikide vahel. Metadooni on kinnitatud opiaatide võõrutus ja hooldus ainult kontrollitud ja sertifitseeritud ravi programme, kuigi teatud erakorralise või statsionaarse ravi tehakse erandeid. Patsiendid tavaliselt vaja külastada keskus päevas ravi ja järelkontroll; aga erandeid võib anda pühapäeviti, riigi ja Federal puhkusereisid ja muul ajal, kui määrab ravikeskus Medical Director. 1

Kasutamismcetodid

Buprenorfiin / naloksooni, nagu metadoon, on näidatud kliinilistes uuringutes olla efektiivne heroiinisõltuvuse, ja võib olla madalam risk ärajäämanähud ärajätmisel. Naloksooni (puhas opioidi antagonisti retseptori saitidel) esineb mis aitavad vältida intravenoosset kuritarvitamist buprenorfiini komponent. Buprenorfiini / naloksooni ravi toimub volitatud arstid kontoris, ja see võib olla vastuvõetav patsientidel. Buprenorfiin on saadaval ka monoteraapiana ja kasutatakse peamiselt induktsiooni temperatuuril ravi algusega. Patsiendid on tavaliselt lülitatakse kombineeritud buprenorfiini / naloksooni agent ambulatoorse püsiravina. 2013. aasta aruanne Drug Abuse Hoiatus Network (DAWN) rõhutab, et buprenorfiini on saanud populaarne uimastite kuritarvitamise ise. Erakorralise meditsiini osakonda visiidid buprenorfiini oluliselt suurenenud alates 3161 aastal 2005 30135 2010. 2

Naltreksoni, saadaval suukaudselt ja lihasesisese depoosüst on teine ​​raviviis, kuid patsiendid peavad olema opioidivaba vähemalt 7-10 päeva enne ravi. Naltreksoni on puhas opioidantagonisti ja võib põhjustada võõrutusnähte, kui patsient ei ole opioidivaba.

Heroiin üledoos on kiirabiauto, mis vajab ravi naloksooni. Intravenoosne naloksooni tulemuseks ümberpööramine opioid-indutseeritud respiratoorse depressiooni 2 minuti jooksul. Korduv naloksooni võib olla vajalik toime kestus naloksooni (30-120 minutit) võib olla lühem kui toime opioidi. Hingamisteede tuge, intravenoosne vedelike ja muu lisaravi ravimeid võidakse nõuda.

Heroiinisõltlastena on ravitav seisund, kuid selle kasutamine on viimastel aastatel kasvanud. Vastavalt 2011. aasta uuring uimastitarbimise ja tervise USA ainete kuritarvitamise ja vaimse Health Administration, see on hinnanguliselt 607000 inimest aastas kasutatakse heroiini aastatel 2009-2011, võrreldes 374.000 2002-2005. Samamoodi hinnanguline arv uus heroiinitarvitajatele kasvas 109,000 aastas 2002-2005 kuni 169000 eurot aastas Aastatel 2009-2011. 3

Kasv alustamist on ilmne noorte täiskasvanute hulgas vanuses 18 kuni 25 ja täiskasvanud vanuses 26 ja vanemad. Seal oli 28,000 noorte algatab aastas 2002-2005 ja 27.000 aastatel 2009-2011. Noored täiskasvanud algatab kasvas 53,000 aastas 89,000 aastas, ja veidi vanemate algatab kasvas 28,000 kuni 54,000 nende kombineeritud aja jooksul. Viimase aasta jooksul kasutada hinnanguid 2002-2005 ja 2009-2011 oli sama muster: noortele, hinnangud olid 43,000 ja 39,000; noorte täiskasvanute, hinnangud olid 124,000 ja 208,000; ja vanemad täiskasvanud, hinnangud olid 207000 ja 361.000. Järelevalve Future (MTF) andmed näitavad suurenenud noorte täiskasvanute vanusegrupis 19 28 ja languse eest 10. klassi õpilased määr viimase aasta jooksul heroiini kasutamine aastatel 2002 ja 2011. MTF andmed ei andnud mingeid muutusi hulgast 8. ja 12. klassi õpilased nende vahel 2 aastat. 3

Patsiendid, kellel heroiinisõltlastena peaks küsima nõu tervishoiuteenuse osutajad, kes võivad aidata neid kõige sobivam ja ohutu ravi. Kombineeritud käitumis- ja ravimeetodid võimaldab patsiendil integreerida back tavaühiskonda ja viia positiivne ja produktiivne elu.

e valitsuse uuendused

Toime heroiinivõõrutusravi

Ravivõimalused heroiinisõltlastena või Üleannustamine

Ulatus Heroiinitarbimine

seotud

Vaata ka

allikad