omeprasool, klaritromütsiin ja amoksitsilliin (suukaudne) ettevaatusabinõud

On oluline, et teie arst kontrollida oma korrapäraseks külastused. See võimaldab oma arstiga, et näha, kas ravim on töökorras ja otsustada, kas te peate jätkama seda kasutada. Veri, uriin, ja teised laboratoorsed uuringud võib olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude. Kui teie seisund ei parane või kui see muutub hullemaks, arutage seda oma arstiga.

Ärge kasutage seda ravimit, kui te kasutate teatud tungaltera ravimite (nt dihüdroergotamiin, ergotamiin, D.H.E. 45®, Ergomar®, Ergostat® või Migranal®) või pimosiid (Orap®). Kasutades neid ravimeid koos võivad suurendada riski rohkem tõsiseid kõrvaltoimeid.

See ravim võib põhjustada tõsiseid allergilisi reaktsioone, sh anafülaksia. Anafülaksia võib olla eluohtlik ja nõuab kohest arstiabi. Helistage oma arstile kohe, kui teil on lööve, palavik või külmavärinad, häälekähedus, haavandid või haavandid nahal, hingamisraskused, neelamisraskused, või turse käed, nägu, suu või kõri turse, kui te kasutate seda meditsiinis.

Veenduge, et teie arst teaks, kui te olete rase või plaanite rasestuda. Kui te rasestute selle ravimi kasutamise ajal, rääkige sellest kohe oma arstile.

See ravim võib põhjustada kõhulahtisust, ning mõnedel juhtudel võib see olla tõsised. See võib tekkida 2 kuud või enam pärast te lõpetate ravimi võtmise. Ärge võtke kõhulahtisuse ravimit ilma eelnevalt arstiga konsulteerimata. Kui teil on küsimusi või kui kerge kõhulahtisus ei möödu või süveneb, pöörduge oma arsti poole.

Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on palavik, liigesevalu, nahalööve, turse keha, jalad, või pahkluude või ebatavaline kaalutõusu pärast seda ravimit. Need võivad olla sümptomid äge interstitsiaalne nefriit.

Veenduge iga arst või hambaarst, kes teid ravib teab, et te kasutate seda ravimit. See ravim võib mõjutada tulemusi teatud meditsiiniliste testide.

Rääkige oma arstile, kui teil on Aasia sugulaste, nagu Filipino, hiina, jaapani, korea, või Taiwani enne selle ravimi kasutamist.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete või vitamiine.