Olansapiini ja fluoksetiin

Antidepressandid suurenenud suitsidaalse mõtlemise ja käitumise lastel, noorukitel ja noortel täiskasvanutel lühiajalistes uuringutes. Ei suurenenud suitsiidirisk antidepressantidega võrreldes platseeboga täheldati täiskasvanutel kaugemale vanus 24, ja seal oli riski vähenemine antidepressantidega võrreldes platseeboga täiskasvanutel vanuses 65 ja vanemad. Tuleb patsienti hoolikalt jälgida kliinilise halvenemise, suitsidaalsust või ebatavaliste muutuste suhtes käitumises. Ravitud patsientide hulgas antipsühhootilised ravimid, rohkem surmajuhtumeid esines eakatel patsientidel dementsusega seotud psühhoosiga kui nende seas platseeboga ravitud patsientidest. Enamik surmajuhtumeid oli kardiovaskulaarsed (nt südamepuudulikkus, äkksurm) või nakkusliku (nt pneumoonia) põhjustab. Vaatlusuuringud näitavad, et antipsühhootilised ravimid võivad suurendada suremust, kuid põhjuslikku seost ei ole kindlaks määratud. Fluoksetiinhüdrokloriid / Olansapiini ei ole kinnitatud raviks patsientidel dementsusega seotud psühhoosiga ega alla 10-aastased.

Kasutab olansapiin ja fluoksetiin

Therapeutic Klass: Antidepressant

Farmakoloogilise Klass: fluoksetiin

Keemiline Klass: tienobensodiasepiin

Olansapiini ja fluoksetiin on saadaval ainult arsti retsepti.

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Olansapiini ja fluoksetiin, siis tuleks kaaluda järgmist

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon olansapiin fluoksetiini või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Vastavad uuringuid ei ole läbi viidud suhe vanus mõju olansapiini ja fluoksetiin ravida I tüüpi bipolaarse depressiooni lastel kui 10-aastane, ja lastel ravimresistentse depressiooni. Ohutus ja efektiivsus ei ole kindlaks tehtud nendes rühmades.

Enne olansapiini ja fluoksetiini

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud geriaatrilise-spetsiifilisi probleeme, mis piiravad aga olansapiin ja fluoksetiin eakatel. Kuid eakatel patsientidel on suurem tõenäosus dementsuse või vanusega seotud maks, neerud, või südameprobleemid, mis võivad nõuda ettevaatlik või annuse korrigeerimine patsientidele saanud olansapiini ja fluoksetiini kombinatsioon.

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te võtate olansapiin ja fluoksetiin, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Olansapiini ja fluoksetiini tahes järgmiste ravimitega ei ole soovitatav. Arst võib otsustada mitte ravida teid seda ravimit või muuta mõnede teiste ravimitega võtate.

Olansapiini ja fluoksetiini tahes järgmiste ravimitega ei ole soovitatav, kuid võib olla vajalik teatud juhtudel. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Olansapiini ja fluoksetiini tahes järgmiste ravimitega võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimeid, kuid kasutades mõlemad ravimid võivad olla parim ravi teile. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades olansapiini ja fluoksetiini tahes järgmine ole tavaliselt soovitatav, kuid võivad olla vältimatud teatud juhtudel. Kui kasutatakse koos, võib arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate olansapiin ja fluoksetiin, või teile erilisi juhiseid kasutamise kohta toidu, alkoholi või tubakat.

Esinemine teisi terviseprobleeme võivad mõjutada Olansapiini ja fluoksetiin. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Võtke olansapiin ja fluoksetiin ainult arsti juhiste järgi, et saada teie seisundist nii palju kui võimalik. Ärge võtke rohkem see, ärge võtke seda sagedamini, ja ärge võtke seda kauem, kui arst on tellinud ..

Olansapiini ja fluoksetiin peaks tulema koos ravimi juhendis. Lugege ja järgige neid juhiseid hoolikalt. Küsige oma arsti või apteekriga, kui teil on mingeid küsimusi.

Te võite võtta olansapiin ja fluoksetiin koos toiduga või ilma.

Annus olansapiini ja fluoksetiini puhul erinev erinevate patsientide puhul. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmised doosid olansapiini ja fluoksetiini. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Kui te unustate annuse olansapiini ja fluoksetiin, võtke see niipea kui võimalik. Kui on peaaegu aeg võtta järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

Hoidke seda ravimit hoitakse suletud anumas toatemperatuuril, eemal kuumuse, niiskuse ja otsese valguse kätte. Hoidke külmumise eest.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Õige kasutamine olansapiini ja fluoksetiini

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma korrapäraseks külastused veenduda olansapiin ja fluoksetiin töötab korralikult. Vereanalüüsid võivad olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

Ärge võtke olansapiin ja fluoksetiin koos monoaminooksüdaasi (MAO) inhibiitorite (nt isocarboxazid [Marplan®], linesoliidravi [Zyvox®], metüleensinisest süsti, fenelsiin [Nardil®], selegiline [Eldepryl®], tranüültsüpromiin [Parnate®] ). Ärge alustage tablettide võtmist ja fluoksetiin ajal 2 nädalat pärast te lõpetate MAO inhibiitor ja oodake 5 nädalat pärast ravi olansapiiniga ja fluoksetiin, enne kui alustavad MAO inhibiitor. Kui te võtate neid koos või ei oota õiget aega, siis võib tekkida segadus, ärevus, rahutus, mao või soolestiku sümptomeid, äkki kõrge kehatemperatuur, väga kõrge vererõhk või raske krambid.

Ärge võtke tioridasiin (Mellaril®) olansapiini ja fluoksetiini ja oodake 5 nädalat pärast ravi olansapiiniga ja fluoksetiin, enne kui alustate tioridasiin. Ärge kasutage pimosiid (Orap®) olansapiini ja fluoksetiini. Kasutades neid ravimeid koos võib põhjustada väga tõsiseid probleeme südamega.

Olansapiini ja fluoksetiin võib põhjustada tõsiseid seisund, mida nimetatakse serotoniini sündroom, kui koos mõningate teiste ravimitega. Ärge kasutage olansapiin ja fluoksetiini buspirooniga (Buspar®), fentanüül (Abstral®, Duragesic®), liitium (Eskalith®, Lithobid®), trüptofaan, naistepuna või mõne valu või migreeni ravimid (nt rizatriptaani sumatriptaan tramadool, Frova®, Imitrex®, Maxalt®, Relpax®, Ultram®, Zomig®). Kontrollige koos oma arstiga, enne mis tahes muid ravimeid.

Mõne lastele, noortele ja noortele täiskasvanutele, olansapiin ja fluoksetiin võib suurendada enesetapumõtteid. Rääkige oma arstile, kui te tunnete end rohkem alla surutud ja on mõtteid enda vigastamisest. Teatama mistahes ebatavalisest mõtted või käitumine, mis teid häirib, eriti kui need on uued või on hullemaks kiiresti. Veenduge, et arst teaks, kui teil on unehäired, ärrituvad kergesti, on suur tõus energia, või hakata tegutsema hoolimatu. Pöörduge arsti poole, kui teil tekib järsku või tugevad tunded, nagu närvilisus, vihane, rahutu, vägivaldne või hirmul. Las arst teadma, kui teil või kellelgi teie perekonnast on bipolaarne häire (maniakaal-depressiivse) või on üritanud enesetappu.

Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on krambid, hingamisraskused, kiire pulss, kõrge palavik, kõrge või madal vererõhk, suurenenud higistamine, kusepidamatus, tugev lihasjäikus, ebatavaliselt kahvatu nahk, või väsimus. Need võivad olla sümptomid tõsine seisund, mida nimetatakse maliigne neuroleptiline sündroom (MNS).

Olansapiini ja fluoksetiin võib suurendada veresuhkru. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on suurenenud janu või urineerimine. Kui teil on diabeet, siis võib märgata muutusi tulemusi oma uriini või vere suhkrusisaldust testid. Kui teil on küsimusi, pöörduge oma arsti poole.

Ettevaatusabinõud Kuigi olansapiini ja fluoksetiini

Olansapiini ja fluoksetiin võib suurendada kolesterooli ja rasvade sisaldust veres. Kui see olukord tekib, võib arst teile mõned ravimid, mis võivad alandada kolesterooli ja rasvade sisaldust veres.

Olansapiini ja fluoksetiin võib suurendada oma kaalu. Arst võib kontrollida regulaarselt oma kehakaalu olansapiini kasutamise ajal fluoksetiini.

Olansapiini ja fluoksetiin võib põhjustada Düskineesianähtude (liikumine häire). Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on mõni järgmistest sümptomitest, võttes samal ajal olansapiin ja fluoksetiin: huule laksu andmist või puckering, puhitamine põskedel, kiire või spiraalikujuline liikumise keel, kontrollimatu närimisliigutuste või kontrollimatud liigutused käte ja jalad.

Rääkige oma arstile, kui teil tekib nahalööve või nõgestõbi, näo, silmade või suu või hingamisraskused pärast tablettide võtmist ja fluoksetiin.

Peapööritus, peapööritus või minestamine võib tekkida, eriti kui sa püsti lamavast või istuvast asendist. Püsti aeglaselt võivad aidata. Kui see probleem püsib või süveneb, pöörduge oma arsti poole.

Olansapiini ja fluoksetiin võib ajutiselt alandada valgete vereliblede sisaldust veres, mis suurendab võimalust saada nakkuse. Kui võimalik, vältida inimeste infektsioonid. Pöörduge arsti poole, kui te arvate, haigestunud või kui tekib palavik või külmavärinad, köha või kähedus, alaseljas või küljes valu või valulik või raskendatud urineerimine.

Olansapiini ja fluoksetiin võib suurendada oma riski verejooksu probleeme. Veenduge, et teie arst teaks, kui te võtate teisi ravimeid, mis vedeldavad verd, nagu aspiriin, mittesteroidsed põletikuvastased ained, mida nimetatakse ka mittesteroidsed põletikuvastased ravimid (nt diklofenak, ibuprofeen, naprokseen, Advil®, Aleve®, Celebrex®, Voltaren®) või varfariini (Coumadin®, Jantoven®).

Olansapiini ja fluoksetiin kõrvaltoimed

fluoksetiin / olansapiin

Hüponatreemia (madal naatriumi sisaldus veres) võivad tekkida olansapiini ja fluoksetiini. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on segaduses, keskendumisraskusi, peavalu, mäluhäireid, nõrkus ja tasakaaluhäired.

Olansapiini ja fluoksetiin võib raskendada keha jahtuda ise maha. Olge mitte kuumenenud treeningu ajal või kuuma ilmaga, sest ülekuumenemine võib põhjustada kuumarabanduse.

Võta kohe oma arstile, kui teil on pearinglus, minestamine või kiired, või ebakorrapärane südametegevus. Veenduge, et teie arst teaks, kui teil on kunagi olnud südamerütmi probleem, nagu QT-intervalli pikenemine, või kui teil või pereliige on olnud infarkt, südamepuudulikkus, madal vererõhk või insult.

Olansapiini ja fluoksetiin võib põhjustada uimasust, probleeme mõtlemise vaeva liigutuste kontrollimisel, ega probleeme selgelt nägemisega. Veenduge, et te teate, kuidas te reageerite olansapiini ja fluoksetiini enne autojuhtimist, masinate või teha muud tööd, mis teil vaja olla tähelepanelik, hästi koordineeritud, või ei suuda mõelda ega näe hästi.

Ära lõpetate järsku olansapiin ja fluoksetiin ilma arstiga. Kui teil on juhendatud lõpetada tablettide võtmist ja fluoksetiin, küsige arstilt, kuidas aeglaselt annust vähendada. See on vähendada võimalust, võttes sümptomid nagu ärevus, hingamisraskused, valu rinnus, segasus, kõhulahtisus, pearinglus või peapööritus, kiire pulss, peavalu, suurenenud higistamine, lihasvalu, iiveldus, rahutus, nohu, unehäired, värinad või värisemine, ebatavaline väsimus või nõrkus, nägemishäired või oksendamine.

Alkoholi tarvitamist ei soovitata patsientidele, kes kasutavad olansapiin ja fluoksetiin.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete või vitamiine.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti poole, kui mõni järgnevatest kõrvaltoimetest

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.

Saadavus Rx ainult retsepti

Rasedus C-kategooria riski ei saa välistada

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu FDA

Bipolaarne häire Seroquel, liitium, clonazepam Klonopin, Abilify, Lamictal, kvetiapiin, Depakote

Depressiooniga trasodoonil, sertraliin, Zoloft, Lexapro, Cymbalta, Prozac, Wellbutriin, fluoksetiin

Depressioon Xanax, trasodoonil, tsitalopraam, sertraliin, Zoloft, Lexapro, Cymbalta, Prozac