Olansapiini ja fluoksetiin (suukaudne) kirjeldus ja kaubamärgid

Olansapiini ja fluoksetiin kasutatakse depressiooni raviks, mis on osa bipolaarne häire ja depressioon patsientidel, kes said teised antidepressandid, mis ei tööta hästi. Olansapiini ja fluoksetiin tööd, suurendades aktiivsust teatud kemikaalid, mida nimetatakse serotoniini, noradrenaliini ja dopamiini ajus. Need kemikaalid aidata leevendada depressiooni sümptomid. Olansapiin on antipsühhootiline aine. Fluoksetiinil on antidepressant ja kuulub ravimite rühma, mida nimetatakse selektiivsed serotoniini tagasihaarde inhibiitorid (SSRI).

See ravim on saadaval ainult arsti retsepti.

See toode on saadaval järgmistes ravimvormid

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Sel meditsiini, tuleks kaaluda järgmist

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon ravimi või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Vastavad uuringuid ei ole läbi viidud suhe vanus mõju olansapiini ja fluoksetiin ravida I tüüpi bipolaarse depressiooni lastel kui 10-aastane, ja lastel ravimresistentse depressiooni. Ohutus ja efektiivsus ei ole kindlaks tehtud nendes rühmades.

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud geriaatrilise-spetsiifilisi probleeme, mis piiravad aga olansapiin ja fluoksetiin eakatel. Kuid eakatel patsientidel on suurem tõenäosus dementsuse või vanusega seotud maks, neerud, või südameprobleemid, mis võivad nõuda ettevaatlik või annuse korrigeerimine patsientidele saanud olansapiini ja fluoksetiini kombinatsioon.

kapsel

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

Allergia

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te kasutate seda ravimit, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

pediaatriline

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav. Arst võib otsustada mitte ravida teid seda ravimit või muuta mõnede teiste ravimitega võtate.

vanurite

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav, kuid võib olla vajalik teatud juhtudel. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmiste ravimitega võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimeid, kuid kasutades mõlemad ravimid võivad olla parim ravi teile. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

rasedus

Rinnaga

Ravimite koostoimed

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmine ole tavaliselt soovitatav, kuid võivad olla vältimatud teatud juhtudel. Kui kasutatakse koos, võib arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate seda ravimit, või teile erilisi juhiseid kasutamise kohta toidu, alkoholi või tubakat.

Muud koostoimed

Esinemine teisi terviseprobleeme võivad mõjutada selle ravimi kasutamise kohta. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Teisi terviseprobleeme

Võtke seda ravimit ainult arsti juhiste järgi, et saada teie seisundist nii palju kui võimalik. Ärge võtke rohkem see, ärge võtke seda sagedamini, ja ärge võtke seda kauem, kui arst on tellinud ..

Doseerimine

See ravim peaks tulema koos ravimi juhendis. Lugege ja järgige neid juhiseid hoolikalt. Küsige oma arsti või apteekriga, kui teil on mingeid küsimusi.

Võite võtta seda ravimit koos toiduga või ilma.

Annus seda ravimit on erinev erinevatel patsientidel. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmine annustest. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Kui te unustate selle ravimi annuse võtmata, võtke see niipea kui võimalik. Kui on peaaegu aeg võtta järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

Hoidke seda ravimit hoitakse suletud anumas toatemperatuuril, eemal kuumuse, niiskuse ja otsese valguse kätte. Hoidke külmumise eest.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma korrapäraseks külastused veenduda seda ravimit töötab korralikult. Vereanalüüsid võivad olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

Ärge võtke seda ravimit koos monoaminooksüdaasi (MAO) inhibiitorite (nt isocarboxazid [Marplan®], linesoliidravi [Zyvox®], metüleensinisest süsti, fenelsiin [Nardil®], selegiline [Eldepryl®], tranüültsüpromiin [Parnate®]) . Ärge alustage ravimi võtmise ajal 2 nädalat pärast te lõpetate MAO inhibiitor ja oodake 5 nädalat pärast ravi lõpetamist seda ravimit enne, kui hakkate võttes MAO inhibiitor. Kui te võtate neid koos või ei oota õiget aega, siis võib tekkida segadus, ärevus, rahutus, mao või soolestiku sümptomeid, äkki kõrge kehatemperatuur, väga kõrge vererõhk või raske krambid.

Ärge võtke tioridasiin (Mellaril®) selle ravimiga, ja oodake 5 nädalat pärast ravi lõpetamist seda ravimit enne kui alustate tioridasiin. Ärge kasutage pimosiid (Orap®) selle ravimiga. Kasutades neid ravimeid koos võib põhjustada väga tõsiseid probleeme südamega.

See ravim võib põhjustada tõsiseid seisund, mida nimetatakse serotoniini sündroom, kui koos mõningate teiste ravimitega. Ärge kasutage seda ravimit buspirooniga (Buspar®), fentanüül (Abstral®, Duragesic®), liitium (Eskalith®, Lithobid®), trüptofaan, naistepuna või mõne valu või migreeni ravimid (nt rizatriptaani sumatriptaan, tramadool, Frova®, Imitrex®, Maxalt®, Relpax®, Ultram®, Zomig®). Kontrollige koos oma arstiga, enne mis tahes muid ravimeid.

Mõne lastele, noortele ja noortele täiskasvanutele, võib ka see ravim suurendab enesetapumõtteid. Rääkige oma arstile, kui te tunnete end rohkem alla surutud ja on mõtteid enda vigastamisest. Teatama mistahes ebatavalisest mõtted või käitumine, mis teid häirib, eriti kui need on uued või on hullemaks kiiresti. Veenduge, et arst teaks, kui teil on unehäired, ärrituvad kergesti, on suur tõus energia, või hakata tegutsema hoolimatu. Pöörduge arsti poole, kui teil tekib järsku või tugevad tunded, nagu närvilisus, vihane, rahutu, vägivaldne või hirmul. Las arst teadma, kui teil või kellelgi teie perekonnast on bipolaarne häire (maniakaal-depressiivse) või on üritanud enesetappu.

vahelejäänud annus

Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on krambid, hingamisraskused, kiire pulss, kõrge palavik, kõrge või madal vererõhk, suurenenud higistamine, kusepidamatus, tugev lihasjäikus, ebatavaliselt kahvatu nahk, või väsimus. Need võivad olla sümptomid tõsine seisund, mida nimetatakse maliigne neuroleptiline sündroom (MNS).

ladustamine

See ravim võib suurendada veresuhkru. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on suurenenud janu või urineerimine. Kui teil on diabeet, siis võib märgata muutusi tulemusi oma uriini või vere suhkrusisaldust testid. Kui teil on küsimusi, pöörduge oma arsti poole.

See ravim võib suurendada kolesterooli ja rasvade sisaldust veres. Kui see olukord tekib, võib arst teile mõned ravimid, mis võivad alandada kolesterooli ja rasvade sisaldust veres.

See ravim võib suurendada oma kaalu. Arst võib kontrollida regulaarselt oma kehakaalu ravi ajal selle ravimiga.

See ravim võib põhjustada Düskineesianähtude (liikumine häire). Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on mõni järgmistest sümptomitest Selle ravimi võtmise ajal: huule laksutav või puckering, puhitamine põskedel, kiire või spiraalikujuline liikumise keel, kontrollimatu närimisliigutuste või kontrollimatud liigutused kätes ja jalgades .

Rääkige oma arstile, kui teil tekib nahalööve või nõgestõbi, näo, silmade või suu või hingamisraskused pärast selle ravimi võtmist.

Peapööritus, peapööritus või minestamine võib tekkida, eriti kui sa püsti lamavast või istuvast asendist. Püsti aeglaselt võivad aidata. Kui see probleem püsib või süveneb, pöörduge oma arsti poole.

See ravim võib ajutiselt alandada valgete vereliblede sisaldust veres, mis suurendab võimalust saada nakkuse. Kui võimalik, vältida inimeste infektsioonid. Pöörduge arsti poole, kui te arvate, haigestunud või kui tekib palavik või külmavärinad, köha või kähedus, alaseljas või küljes valu või valulik või raskendatud urineerimine.

See ravim võib suurendada oma riski verejooksu probleeme. Veenduge, et teie arst teaks, kui te võtate teisi ravimeid, mis vedeldavad verd, nagu aspiriin, mittesteroidsed põletikuvastased ained, mida nimetatakse ka mittesteroidsed põletikuvastased ravimid (nt diklofenak, ibuprofeen, naprokseen, Advil®, Aleve®, Celebrex®, Voltaren®) või varfariini (Coumadin®, Jantoven®).

Hüponatreemia (madal naatriumi sisaldus veres) võivad esineda selle ravimiga. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on segaduses, keskendumisraskusi, peavalu, mäluhäireid, nõrkus ja tasakaaluhäired.

See ravim võib raskendada keha jahtuda ise maha. Olge mitte kuumenenud treeningu ajal või kuuma ilmaga, sest ülekuumenemine võib põhjustada kuumarabanduse.

Võta kohe oma arstile, kui teil on pearinglus, minestamine või kiired, või ebakorrapärane südametegevus. Veenduge, et teie arst teaks, kui teil on kunagi olnud südamerütmi probleem, nagu QT-intervalli pikenemine, või kui teil või pereliige on olnud infarkt, südamepuudulikkus, madal vererõhk või insult.

Ravim võib põhjustada uimasust, probleeme mõtlemise vaeva liigutuste kontrollimisel, ega probleeme selgelt nägemisega. Veenduge, et te teate, kuidas te reageerite sellele ravimit enne sõidad, masinate või teha muud tööd, mis teil vaja olla tähelepanelik, hästi koordineeritud, või ei suuda mõelda ega näe hästi.

Ärge äkki lõpetate ravimi võtmise ilma arstiga. Kui teil on ülesandeks lõpetada selle ravimi võtmist, küsige arstilt, kuidas aeglaselt annust vähendada. See on vähendada võimalust, võttes sümptomid nagu ärevus, hingamisraskused, valu rinnus, segasus, kõhulahtisus, pearinglus või peapööritus, kiire pulss, peavalu, suurenenud higistamine, lihasvalu, iiveldus, rahutus, nohu, unehäired, värinad või värisemine, ebatavaline väsimus või nõrkus, nägemishäired või oksendamine.

Alkoholi tarvitamist ei soovitata patsientidele, kes kasutavad seda ravimit.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete või vitamiine.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti poole, kui mõni järgnevatest kõrvaltoimetest

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.