okskarbasepiinist (suukaudne) ettevaatusabinõud

On väga oluline, et teie arst kontrollima teie või teie lapse korrapäraseks külastused. See on tagada, meditsiin töötab korralikult ning võimaldada muutusi oma doosi. Vereanalüüsid on vaja ka kontrollida soovimatuid tagajärgi.

Rääkige oma arstiga, kui te rasestute selle ravimi võtmise ajal. Arst võib teil tuleb hoolikalt jälgida raseduse ajal ja pärast sünnitust.

Hüponatreemia (madal naatriumi sisaldus veres) võivad tekkida, kui te kasutate seda ravimit. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil või teie lapsel arendada segadust, vähenenud uriinieritus, pearinglus, kiire või ebaregulaarne südametöö, peavalu, lihasvalu või krambid, iiveldus või oksendamine, nõrkus või näo, pahkluude või käte võtmise ajal seda ravimit.

See ravim võib põhjustada tõsiseid tüüpi allergilised reaktsioonid, sh anafülaksia ja angioödeem. Need võivad olla eluohtlikud ja nõuavad kohest arstiabi. Helistage oma arstile kohe, kui teil või teie lapsel on sügelus, nõgestõbi, häälekähedus, hingamisraskused, neelamisraskused, või näoturse, silmade, huulte, keele, käte või jalgade kui te kasutate seda ravimit.

See ravim võib põhjustada tõsiseid allergilisi reaktsioone, mis mõjutavad mitmed kehaosad (nt maks, neerud, lihaste, liigesed). Pöörduge kohe arsti poole, kui teil või teie lapsel on rohkem kui üks järgmistest sümptomitest: tume uriin, extra vedeliku näo ümber, palavik, peavalu, sügelus, liigeste turse, lihasvalu, lööve, kõhuvalu, lümfisõlmede suurenemine , ebatavaline väsimus või kollased silmad või nahk.

Raske nahareaktsioonid võivad tekkida ravimi. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil või teie lapsel on kobrutamisega või lõdvenemine naha punaseks nahakahjustused; raske akne või nahalööve; haavandid või haavandid nahal või palavik või külmavärinad, kui te kasutate seda ravimit.

Kui teil või teie lapsel tekib ebaharilik või kummalised mõtted ja käitumine selle ravimi võtmise ajal, tuleb kindlasti arutada oma arstiga. Muud muutused võivad olla segasus, depressiooni süvenemine, hallutsinatsioonid (asjade nägemine, kuulmine, või tuntakse asju, mida pole olemas), suitsiidimõtete ja ebatavaliste põnevust, närvilisus või ärrituvus.

See ravim võib põhjustada mõnedel inimestel saada pearinglust, uimasust, uimasust, kohmakas, ebakindel või vähem tähelepanelik kui nad tavaliselt. Veenduge, et te teate, kuidas te reageerite sellele ravimit enne sõidad, masinate või midagi muud, mis võib olla ohtlik kui te ei tea, kuidas see ravim teile mõjub.

See ravim võib ajutiselt alandada valgete vereliblede sisaldust veres, mis suurendab võimalust saada nakkuse. Kui võimalik, vältida inimeste infektsioonid. Pöörduge arsti poole, kui te arvate, teil või teie lapsel on palavik või külmavärinad, köha või kähedus, alaselja või pool valu või valulik või raskendatud urineerimine.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. Ravim suurendab alkoholi mõju ja teiste kesknärvisüsteemi pärssivate (ravimid, mis sind unisust või uimasust). Mõned näited kesknärvisüsteemi pärssivate on antihistamiinikumid või ravimeid heinanohu, allergia või nohu, rahustid, rahustid või unerohud; retsepti valuvaigisteid või narkootikumide ja ravimite kasutamise krambid.

Suukaudsed kontratseptiivid (rasestumisvastaseid tablette), mis sisaldab östrogeeni ja progestiini, rasestumisvastased progestiini süstid (nt Depo-Provera®) ning rasestumisvastane implantaat vormid progestiini (nt Norplant®) ei pruugi korralikult töötada, kui te võtate neid, kui te võtate okskarbasepiinist. Planeerimata rasedus võib tekkida. Sa peaksid kasutama teist või täiendavat vahendit rasestumisvastaseid võtmise ajal okskarbasepiinist. Kui teil on küsimusi selle kohta, pöörduge oma arsti poole.