Muudetud Radical Mastectomy

Kui rinnavähi raviks, arsti eesmärk on eemaldada kõik vähk – või kui palju kui võimalik. Operatsioon on üks alustalasid ravi ja menetlusele, mida nimetatakse muuta radikaalselt mastektoomia (MRM) nüüd standardse kirurgilise ravi varajases staadiumis rinnavähi raviks.

Visual Guide to Rinnavähi

MRM ei eemalda rindkere lihased nagu traditsiooniline radikaalse mastektoomia teeb.

Protseduuri ajal kirurg eemaldab rinna-, sealhulgas naha rinnakoe Nännipiha ja nippel ja kõige lümfisõlmede kaenla. Vooder üle suurte lihaste rinnus eemaldatakse ka, kuid lihase ise jääb paigale.

Pärast traditsioonilist radikaalse mastektoomia naised on sageli õõnsad rinnus. Kuna rindkere lihaste püsiks koos MRM, seda ei juhtu.

Kirurgia kestab umbes 2-4 tundi.

Kuigi olete üldnarkoosis, kirurg teeb ühe sisselõike üle ühe külje rinnal. Nahk on tõmmatakse tagasi ja arst eemaldab kogu rinnanäärme kude koos vooder üle pectoralis major. Tavaliselt, temast eemaldada mõned lümfisõlmed kaenla all samuti.

Eesmärk operatsioon on eemaldada kasvaja, kuid säilitada nii palju naha ja kudede kui võimalik, nii et sul võib olla rinnataastuses, kui valisite.

Kuigi uuringud on leidnud MRM on üldiselt ohutud ja tõhusad, nagu kõik kirurgilised protseduurid see võib olla riskid. Nende hulka

Mõned inimesed on tuimus õlavarre pärast operatsiooni. See põhjustas kahjustusi väikeste närvide piirkonnas, kus lümfisõlmed välja võtmist. Seal on hea võimalus, et teil taastada enamiku tunne oma kätt aja jooksul.

Lümfisõlmed, mis eemaldatakse saadetakse laborisse, et näha, kas vähk on levinud neid.