Munasarjavähk ja menopausi: riskitegurid, põhjused, sümptomid. Hooldamine

Menopausi ise ei ole seotud suurema riskiga haigestuda vähki. Aga määrasid paljude kasvajate, sealhulgas munasarjavähk, ei tõuse koos vanusega. Veelgi enam, mõned ravimid, mida kasutatakse, et hallata menopausi sümptomid võivad suurendada või vähendada inimese rinnavähi riski.

Munasarjavähk on pahaloomuline kasvaja, mis tekib naise munasarjad. See on neljas peamine põhjus vähk surmajuhtumeid naiste seas. Kõige sagedamini esineb naistel, kes on vanemad kui 50. Üle poole neist diagnoositi munasarjavähk on 60 või vanemad, vastavalt Cancer Society.

Kui leitakse oma varasest lapsepõlvest, üle 90% naistest saanud munasarja vähi elavad kauem kui 5 aastat. Varajane munasarjavähi on raske avastada, kuigi. Paljudel juhtudel on leitud pärast vähk on levinud teistesse elunditesse. Nendel juhtudel on vähk palju raskem ravida ja ravi.

Põhjuseks on teadmata, kuid teil on suurem risk haigestuda munasarjavähki kui te

Uuringud näitavad, et naised, kes on olnud lapsed, kes rinnaga toita, või kes kasutavad rasestumisvastaseid tablette on vähem tõenäoline, et arendada seda vähki. Need tegurid väheneb kordade arvu naist ovulates ja uuringud näitavad vähendades et number ajal naise eluajal võivad alandada munasarjavähi risk.

Menopausi ise ei põhjusta munasarjavähk, kuid uuringud on seotud pikaajalise östrogeenasendusravile (rohkem kui 10 aastat) suurenenud risk selle vähivormi. Naised peaksid arutama võimalikke riske ja kasu seda tüüpi hormoonravi oma arstiga.

Algstaadiumis, munasarjavähk on vähe sümptomeid.

Esimene märk on tavaliselt laienenud munasarjad. Munasarjad asuvad sügaval vaagnaõõne, et paistetus võib märkamatuks, kuni see muutub rohkem arenenud.

Sümptomid rohkem arenenud munasarjavähi hulka