Munasarja Suguraku Kasvajad ravi

Sugurakkudele kasvajate alustada; on sugurakkude (muna või seemnerakud) keha. Munasarja idu; kasvajate tekivad tavaliselt teismeliste tüdrukute või noored naised ja sageli mõjutada; vaid üks munasari.

Munasarjad on paari organite naise reproduktiivset süsteemi. Nemad on; vaagen, üks kummalgi; pool emakas (õõnsa; pimikujuliste elundi kus lootel kasvab). Iga munasari on umbes suurus ja kuju mandel. Munasarjad; teha muna ja naissuguhormoonid. Suurenda anatoomia naise reproduktiivset süsteemi. Elunditest naise reproduktiivset süsteemi hulka emakas, munasarjad, munajuhad, emakakaela ja tupe. Emakas on lihaste väliskiht nimetatakse müomeetrium ja on seestpoolt kaetud nimetatakse endomeetrium.

Munasarja idurakust kasvaja on üldnimetusega et kirjeldamiseks on kasutatud; mitu erinevat tüüpi vähktõve. tingimuste alusel; Kõige tavalisem munasarja sugurakkudele kasvaja nimetatakse düsgerminoom. Vaata järgmist kokkuvõtted teavet; umbes teist tüüpi munasarjatuumoreid

Munasarja idu kasvajad olla raske diagnoosida (leida) varajane .; Sageli puuduvad sümptomite; algusjärgus, kuid; kasvajaid võib leida tavapärasel günekoloogilised eksamid (tervist). Pöörduge arsti poole, kui teil on üks järgmistest

Järgmised katsed ja menetlusi võib kasutada

Prognoos (võimalus taastamine) ja ravivõimaluste sõltuvad; järgnev

Munasarja sugurakkudele kasvajad on tavaliselt terveks kui leitakse ja; ravida varakult.

Protsessi kasutatakse saada teada, kas vähk on levinud jooksul munasarjast või teiste kehaosade; nimetatakse lavastus. Kogutud info põhjal; lavastusprotsessis määrab haiguse staadiumist. Kui ei ole arst on kindel, et vähk on levinud munasarjad teistesse osadesse; keha, mis on; operatsiooni nimetatakse laparotomy tehakse et näha, kas vähk on levinud. tingimuste alusel; Arst peab lõigatud kõht ja; hoolikalt vaadata kõik elundid, et näha, kas neil on vähk neid. Arst; lõigatud väikesteks tükkideks kude, et neid saaks kontrollida mikroskoobi all märke vähki. Arst võib ka pesta kõhuõõnde vedeliku, mis on samuti kontrollitakse mikroskoobi all näha, kas see on vähirakkude see .; Tavaliselt arst eemaldab vähki ja teisi organeid, mis on vähk neid; ajal laparotomy. See on tähtis; teada etapp; Selleks, et planeerida ravi.

Paljud katsed kasutada diagnoosida munasarja sugurakkudele kasvaja kasutatakse ka lavastuse .; Järgmised katsed ja menetlusi võib kasutada ka peatumise

Vähk võib levida kude, lümfisüsteemi ja vere

Kui vähk levib teise kehaosa, siis nimetatakse metastaase. Vähirakud murda eemal, kus nad hakkasid (primaarse tuumori) ja sõita läbi lümfisüsteemi või veres.

Metastaatilise kasvaja on sama tüüpi kasvaja esmase kasvaja. Näiteks kui munasarja idurakust kasvaja levib maksas kasvajarakud maksas on tegelikult vähkkasvaja munasarjade sugurakkudes. Haigus on metastaatilise munasarja idurakust kasvaja, mitte maksavähki.

I etapis, vähk on leitud üks või mõlemad munasarjad. I etapp jaguneb IA staadium, etapis; IB, ja laval IC.

II etapis vähk on leitud üks või mõlemad munasarjad ja on levinud ka teistesse piirkondadesse vaagna. II etapp jaguneb; etapis IIA etapi IIB ja laval IIC.

In III staadiumis vähi leitakse ühes või mõlemad munasarjad ja on levinud väljaspool vaagna teistesse osadesse kõhus ja / või lähikonnas lümfisõlmede .; III etapp jaguneb IIIA etapi, etapil; IIIB ja laval IIIC.

Cancer, mis on levinud pinnale maksa peetakse ka III staadiumi munasarjavähk.

In IV staadiumis, vähk on levinud väljapoole kõhu teiste kehaosade, nagu kopsud või koe sees maksas.

Vähirakud vedelikus kopsude ümber peetakse ka IV staadiumis munasarjavähi.

Korduv munasarja sugurakkudele kasvaja on vähk, mis on kordunud (tulevad tagasi) pärast seda on; ravitud. Vähk võib tagasi tulla teistes munasarja või teistes kehaosades.

Eri tüüpi ravi patsientide kohta on munasarja idurakust kasvaja. Mõned ravi on standard (praegu kasutatav ravim) ja mõned; testitakse kliinilistes katsetes .; Ravi kliinilise uuringu uurimus mõeldud aitama; parandada praegust ravi või saada teavet uute ravimeetodite arendamist; vähiga. Kui kliinilised uuringud näitavad, et uus ravi on parem kui; tavapärase ravi uus; ravi võib muutuda standard ravi. Patsiendid võivad mõelda osalevad kliinilises uuringus. Mõned kliinilised uuringud on avatud ainult patsientidel, kes ei ole alustatud ravi.

Operatsioon on kõige levinum; munasarjavähi sugurakkudele kasvaja. Arst võib välja võtta; vähk lehe üks järgmistest; tüüpi kirurgia.

Isegi kui arst eemaldab kõik vähk, mida saab vaadelda hetkel; ajal operatsiooni, mõned patsiendid võib pakkuda keemiaravi või kiiritusravi; pärast operatsiooni tappa vähirakke, mis on jäänud. Töötlus pärast; operatsiooni, et vähendada riski, et vähk tulevad tagasi, nimetatakse adjuvantravi.

Pärast kemoteraapiat munasarja idurakust kasvaja, teist-look laparotomy võib teha. See on sarnane laparotomy see on tehtud, et teada saada etapis vähki. Second-look laparotomy on kirurgiline protseduur, et teada saada, kui kasvajarakkudes on jäänud pärast esmast ravi. Selle tegevuse käigus arst võtab proove lümfisõlmed ja teistes kudedes kõhu et näha, kas vähk on alles jäänud. See protseduur ei tehta düsgerminoomide hulka.

Tähelepanek on tihedalt vaadates patsiendi seisund andmata ravi, kui nähud või sümptomid ilmuvad või muuta.

Keemiaravi on vähiravi mis kasutab narkootikume peatada vähirakkude kasvu, kas tappes rakke või peatades neid pooldumist. Keemiaravi võtta suu kaudu või süstitakse veeni või lihasesse, narkootikumid siseneda vereringesse ja jõuavad vähirakke kogu keha (süsteemset keemiaravi). Keemiaravi paigutatud otse tserebrospinaalvedelik, elundi või kehaõõnde nagu kõhu-, narkootikumid mõjutavad peamiselt vähirakkude nendes piirkondades (piirkondlikud keemiaravi). See, kuidas keemiaravi antakse sõltub liigist ja etapi ravitavaks vähiks.

Munasarja, munajuha või Esmane kõhukelmevähiga

Kiiritusravi on vähiravi mis kasutab suure energiaga röntgenkiired või muud tüüpi kiirguse vähirakkude hävitamiseks. On olemas kahte tüüpi kiiritusravile. Väline kiiritusravi kasutab masin väljaspool keha saata kiirguse poole vähki. Sisemine kiiritusravi kasutab radioaktiivset ainet pitseeritud nõelad, seemned, juhtmed, või kateetrid, mis on paigutatud otse või paigale vähk. Edasised kiiritusraviperioodi manustatakse sõltub liik ja etapp ravitavaks vähiks.

Kokkuvõtte lõik kirjeldab ravi, mida kliinilistes uuringutes uuritud. See ei pruugi rääkimata iga uue ravi uuritakse. Teave kliiniliste uuringute on saadaval selles foorumis.

Suurtes annustes keemiaravi luuüdi; siirdamist on meetod annab väga suurtes annustes keemiaravi ja asendades vere -forming rakud hävinud vähiravi. Tüvirakud (ebaküps verelibled) eemaldatakse luuüdi patsiendi või doonori ja külmutatakse ja säilitatakse. Pärast keemiaravi on lõpetatud, salvestatakse tüvirakkude sulatatakse ja antud patsiendile tagasi läbi infusioonina. Need infuseeritud tüvirakke kasvatada (ja taastada) keha vererakke.

Kombineeritud; keemiaravi (kasutada rohkem kui ühe vähivastase ravimi) testitakse kliinilistes katsetes.

Mõnedel patsientidel osalevad kliinilises uuringus võib olla parim ravi valikul. Kliinilised uuringud on osa vähiuuringute käigus. Kliinilised uuringud on teinud, et teada saada, kui uus vähiravi on ohutud ja tõhusad või parem kui standard ravi.

Paljud tänapäeva standard vähiravi põhinevad varasemate kliiniliste uuringute. Patsiendid, kes võtavad osa kliinilises uuringus võib saada standard ravi või olla esimeste seas, et saada uus ravi.

Patsiendid, kes võtavad osa kliiniliste uuringute aitab parandada viisi vähi käsitletakse ka tulevikus. Isegi siis, kui kliinilised uuringud ei too kaasa uusi tõhusaid ravimeid, sageli on nad vastata olulistele küsimustele ja aitab liikuda teadus- edasi.

Mõned kliinilised uuringud sisaldavad ainult patsientidel, kes ei ole veel saanud ravi. Teised uuringud test ravi patsientidel, kelle vähk ei ole paranenud. On ka kliinilisi uuringuid, et katsetada uusi võimalusi, et peatada vähi kordumist (tulevad tagasi) või vähendada kõrvaltoimeid vähiravi.

Kliinilised uuringud toimuvad paljudes riigi osades. Vaata ravivõimalused lõik, mis tuleneb linke praeguse ravi kliinilised uuringud. Need on välja otsitud loetelu kliinilistes uuringutes.

Mõned katsed viidi läbi diagnoosida vähk või teada staadiumis vähi võib korrata. Mõned katsed korrata, et näha, kui hästi ravi mõjub. Otsused, kas jätkata, muuta või lõpetada ravi võib põhineda nende testide tulemused.

Mõned katsed on jätkuvalt teha aeg-ajalt pärast ravi lõppu. Nende tulemused testid võivad näidata, kui teie seisund on muutunud või kui vähk on kordunud (tulevad tagasi). Need katsed on mõnikord järelkontrolli katsete või kontrollide tegemist.

Ravi sõltub sellest, kas kasvaja on düsgerminoom või teist tüüpi munasarjade idurakust kasvaja.

Ravi düsgerminoom võivad sisaldada järgmisi

Ravi teiste munasarjade idurakust kasvajad võivad olla kas

I etapi munasarja sugurakkudele kasvaja. Rääkige oma arstiga kliinilistes uuringutes, mis võib olla teie jaoks õige. General kliiniliste uuringute andmed on olemas selle foorumi.

Ravi sõltub sellest, kas kasvaja on düsgerminoom või teise; tüüpi munasarja sugurakkudele kasvaja.

Ravi düsgerminoom võib olla kas

Ravi teiste munasarjade idurakust kasvajad võivad sisaldada järgmisi

II etapi munasarja sugurakkudele kasvaja. Rääkige oma arstiga kliinilistes uuringutes, mis võib olla teie jaoks õige. General kliiniliste uuringute andmed on olemas selle foorumi.

Ravi sõltub sellest, kas kasvaja on düsgerminoom või teise; tüüpi munasarja sugurakkudele kasvaja.

Ravi düsgerminoom võivad sisaldada järgmisi

Ravi teiste munasarjade idurakust kasvajad võivad sisaldada järgmisi

III etapp munasarja sugurakkudele kasvaja. Rääkige oma arstiga kliinilistes uuringutes, mis võib olla teie jaoks õige. General kliiniliste uuringute andmed on olemas selle foorumi.

Ravi sõltub sellest, kas kasvaja on düsgerminoom või teise; tüüpi munasarja sugurakkudele kasvaja.

Ravi düsgerminoom võivad sisaldada järgmisi

Ravi teiste munasarjade idurakust kasvajad võivad sisaldada järgmisi

IV staadiumis munasarjavähi sugurakkudele kasvaja. Rääkige oma arstiga kliinilistes uuringutes, mis võib olla teie jaoks õige. General kliiniliste uuringute andmed on olemas selle foorumi.

Ravi sõltub sellest, kas kasvaja on düsgerminoom või teist tüüpi munasarjade idurakust kasvaja.

Ravi düsgerminoom võib olla

Ravi teiste munasarjade idurakust kasvajad võivad sisaldada järgmisi

Korduva munasarja sugurakkudele kasvaja. Rääkige oma arstiga kliinilistes uuringutes, mis võib olla teie jaoks õige. General kliiniliste uuringute andmed on olemas selle foorumi.

munasarja sugurakkudele kasvaja

Üldiseks vähi teavet ja muid ressursse National Cancer Institute, vt järgmine

See vähi andmete kokkuvõttes on värsket infot munasarjavähi sugurakkudele kasvajad. See eesmärk on teavitada ja aidata patsientidel, peredele ja hooldajatele.

Täiskasvanute ravi toimetus.

Kliiniline uuring on uuring vastata teaduslik küsimus, nagu kas üks ravi on parem kui teine. Uuringud põhinevad varasematel uuringud ja õpitust laboris. Iga kohtuprotsessi vastab teatud teaduslikke küsimusi, et leida uusi ja paremaid viise, kuidas aidata vähihaigetel. Ravi ajal kliiniliste uuringute andmed on kogutud mõjude kohta uut ravi ja kui hästi see töötab. Kui kliinilise uuringu tulemusel selgus, et ravi on parem kui üks praegu kasutusel uus ravi võib muutuda “standard”. Patsiendid võivad mõelda osalevad kliinilises uuringus. Mõned kliinilised uuringud on avatud ainult patsientidel, kes ei ole alustatud ravi.