Mumps – Teema ülevaade

Mumps on nakkav viirusinfektsioon, mis võib põhjustada valulikku paistetust süljenäärmed, eriti süljenärmete (vahel kõrva ja lõualuu). Mõned inimesed mumps ei pea nääre turse. Nad võivad tunda, et ta on halb külma või gripp asemel.

Vastavalt Taskukohane Care Act, paljud tervisekindlustuse plaane annab tasuta laste ennetavaid meditsiiniteenuseid, sealhulgas tervist, vaktsineerimised ja sõelumiskatseid. Lisateave.

Haigekassa Center

Mumpsi vaktsiin kaitseb haigus. See vaktsiin on osa MMR (leetrite, mumpsi ja punetiste) ja MMRV (leetrite, mumpsi, punetiste ja tuulerõugete [tuulerõuged]) vaktsiine. Enamik lapsi saada vaktsiini osana nende regulaarne kaadrid. Enne mumpsi vaktsiini olemas, mumpsi oli levinud lastehaigus Ameerika Ühendriikides ja Kanadas.

Mumps on levinud, kui nakatunud köhimisel või aevastamisel lähedal või aktsiate toidu või jookidega.

Võite levitada viirust 7 päeva enne ja 9 päeva pärast sümptomite teket. Olete tõenäoliselt levitada viirust 1-2 päeva enne ja 5 päeva pärast sümptomite teket.

Sümptomiteks võivad olla

See kestab tavaliselt 2 kuni 3 nädalat, et saada sümptomid pärast olete kokku puutunud viirusega. Seda nimetatakse inkubatsiooniperioodi. Mõned inimesed, kes on nakatunud mumpsiviirust pole mingeid sümptomeid.

Kui teil on tõsised sümptomid, nagu kaelakangestusega või tugev peavalu, valus munandid või raske kõht valu, pöörduge kohe arsti poole.

Turse ja valu lõualuus. Üks või mõlemad põsed võib tunduda paistes; palavik; Peavalu, kõrvavalu, kurguvalu ja valu, kui sa alla neelata või avada oma suud; Valu kui sa sööd hapu toit või jook hapu vedelikke, nagu tsitrusviljade mahla või; Väsimus, valutava lihastes ja liigestes; Isutus ja oksendamine.