Multiipelmüeloom: kuidas võidelda väsimuse ja suurendada oma energia

Takeda ONCOLOGY.

Melinda Ratini, DO, M; kohta 17. aprill 2015

Väsimus, mis on varustatud vähki nagu hulgimüeloom on teistsugune kui väsimus olete varem kogenud. See võib olla kondiga sügav kurnatus, mis ei saa paremini puhata. Kuid on asju, mida saate teha, et saada ülejäänud pead ja suurendada oma energia.

Esimene samm figuring oma väsimust on hoida ajakirja kõigi aegade tunned alavääristama. See teave aitab oma tervist meeskond nuputada parim viis aidata teil ennast paremini. Sa tahad, et jälgida

Võib-olla olete kuulnud, et siis tuleb eeldada, väsimus osana vähiravi. Aga see on ikka oluline rääkida oma arstiga, kui te ei tunne. Ta võib olla võimalik, et aidata teil leida viise, kuidas teile rohkem energiat.

Lase oma sõpradele ja perele teada, kuidas te ei tunne ka. Nad võivad aidata teil majapidamistöid või lase teistel teada, kui teil on vaja aega, et puhata. Samuti võib aidata liituda tugirühm inimesed Multiipelmüeloomi, kes teavad, mida sa lähed läbi. Võttes keegi rääkida võib sageli aidata teil võidelda depressiooni ja ärevust, mida saate lisada oma väsimust.

Kui vähirakud ehitada üles oma luuüdi ning hakata välja tõrjuda oma tervisliku vererakud, saad aneemia. See tähendab, et sul on vähem punaseid vereliblesid transportida hapnikku kogu keha, mis teeb sind väsinud. Teie tervis meeskond hoiab silma peal oma vereliblede taset kogu oma ravi. Kui sul on aneemia, võib arst teile ravimit ta. Ta võib olla ka saad teha muudatusi oma dieeti, sealhulgas võtta toidulisandeid nagu raud või magneesiumi.

Kerge kasutada saab tugevdada lihaseid ja suurendada oma energia taset. Kui te ei kasuta, enne kui on diagnoositud tahad alustada aeglaselt madala-key tegevus nagu kõndimine. Küsi sõprade ja perega liituda teil oleks lõbusam. Enne kui hakkate, kontrollige oma arstiga tegevuse liigid, mis on OK teile.