Menopaus ja RA Primer

Iga naine on erinev. Mõned reumatoidartriidi leiavad, et menopausi võib mõjutada nende RA.

Östrogeeni tase langeb umbes samal ajal menopausi. Kui see juhtub, RA sümptomid võivad süveneda. Mõned naised kõigepealt saada sümptomid umbes samal ajal kui nad alustavad menopausi.

Võib arvata, et östrogeeni vähendaks RA sümptomid koos menopausi sümptomeid, kuid see ei tundu olema. Ja kuna hormoonasendusravi (HRT) on seotud südamehaigustega – teise suurenenud risk naistel reumatoidartriit – arstid harva soovitada seda ravimiseks menopausi sümptomite naistel RA.

Reumatoidartriit teeb osteoporoosi tõenäolisem. Seega ei menopausi. Need on head põhjused naistel RA saada oma luutihedust taset kontrollida ja veenduge, et nad saavad piisavalt kaltsiumi ja D-vitamiini

Teie reumatoloog saab arvutada tõenäosus saada luumurd üle järgmise 10 aasta jooksul, mis annab sulle DEXA skaneerimise mõõta oma luutihedust. Nad leida parim ravi või ennetamise kava jaoks. Arst võib soovitada, et te võtate retseptiravimeid hoida oma luude tihedust ja tugevust.

RA võib mõnikord teha seda raske olema hea seksuaalelu. Peal, et menopausi võib suurendada tupe kuivus, muutes seksi valulik. Paljud naised RA ka Sjögren sündroom, immuunsüsteemi seisund, mis ründab niiskust tootvate näärmete organismis. See võib põhjustada tupe kuivus ja teha seksi valulik. Rääkige oma arstiga, määrdeained, mis võivad aidata.

Kui olete mures liigesevalu seksi ajal neid ideid aitab: Mõned positsioonid – nagu lamades kõrvuti oma partneriga – võib võtta stressi välja oma puusad või muu liigestes. Võite planeerida intiimsust jaoks kellaaegadel, kui sa tavaliselt tunnevad vähem valu.

Menopaus ja valu võib mõjutada teie soovi. Sinu partner võib karta, et nad põhjustada valu. See võib aidata, kui mõlemad räägite koos arsti või nõustaja.