Lymphedema (PDQ®): Toetusravi [] -Overview

sissejuhatus

Lymphedema on oluline kaalutlus arstidele, kes hoolivad vähihaigetele, sest tema suhteliselt kõrge sageduse ja olulised funktsionaalsed ja elukvaliteet mõjutab patsienti. Lymphedema on sõltumatu ennustaja elukvaliteedi halvenemine, isegi siis, kui teised ennustav tegurid nagu sotsiaalmajanduslik staatus, langes vahemikus algatusel, vanus ja rasvumine on arvesse võetud. [3]

Kokkuvõtte vaatab seotud küsimusi anatoomia ja patofüsioloogia lymphedema vähiga seotud, selle kliinilised ilmingud, diagnoosimine ja ravi. Primary (kaasasündinud) lymphedema ja vähist tingitud lymphedema (nt korduv tselluliit, sidekoe haigus, ja infektsioon) ei vaadata siin.

Selles kokkuvõttes, kui pole öeldud teisiti, tõendid ja praktika küsimusi kui need on seotud täiskasvanutele on arutatud. Tõendid ja taotlus harjutada lastega seotud võivad märkimisväärselt erineda seotud informatsiooni täiskasvanutele. Kui täpsemat teavet laste on olemas, see on kokku omal pealkirja.

Anatoomia ja patofüsioloogia lümfisüsteemi

Inimese lümfisüsteemi hõlmab üldiselt pealiskaudne või esmase lümfisoontesse, mis moodustavad keeruka naha võrgustik capillarylike kanaleid, mis suubuvad suuremad, kesk- lümfisoontesse asub alumisse ruumi. Need põhi- ja lümfisüsteemi laevad paralleelselt pindmiste veenide ja suubuvad sügavam kolmas kiht lümfisoontesse asub nahaalune rasvkude kõrval pealispinda. Lihaseline sein ja palju klapid abi aktiivsed, ühesuunaline lümfisüsteemi voolu kesk- ja nahaalune lümfisoontesse. Esmane lümfisoontesse puudub lihaseline sein ja ei ole valves. Lihasesisese süsteemi lümfisoontesse, et paralleele sügav arterite ja kanalisatsiooni lihaste laekaga, liigesed ja synovium ka olemas. Pindmine ja sügav lümfisüsteemi ilmselt toimida iseseisvalt, välja arvatud ebanormaalne riikides, kuigi on olemas tõendid, et nad suhtlevad lähedal lümfisõlmed. [4] Lümfisõlmede kanalisatsiooni alajäsemetest seljaaju lümfisüsteemi pagasiruumi, mis ühendab soole lümfisüsteemi pagasiruumi ja Cisternan chyli moodustamaks rinnajuha et suubub vasakult RANGLUUALUSE veeni. Lümfisoonte vasaku käe äravoolu vasakusse RANGLUUALUSE lümfisüsteemi pagasiruumi ja siis vasakule RANGLUUALUSE veeni. Lümf kanalite parema käe äravoolu õigesse RANGLUUALUSE lümfisüsteemi pagasiruumi ja seejärel õigesse RANGLUUALUSE veeni.