kui on piisavalt: juhend ennetada luumurdude tekkeks

Osteoporoosi hindamine

Niisiis, olete olnud luumurd. Ainult need, kes on kogenud luumurd võib tõesti aru, kui valus ja kurnav see võib olla. Taastamine peaks olema teie esimene prioriteet. Kuid teie ja teie arst ka ei taha, et teha kindlaks, kas see pragu on sümptom osteoporoosi. Kui teil on selle haiguse all, see paneb sind suurem risk luumurdude tekkeks. Kui oled vanuses 50 ja vanemad, seal on väga hea võimalus oma luumurd on seotud osteoporoosi. See teabeleht aitab paremini mõista seost luumurdude ja osteoporoosi, nii saate kohe tegutsema, et tugevdada ja kaitsta oma luud.

Paljud inimesed ei tea seost luumurdu ja osteoporoosi. Osteoporoos ehk “poorne luu,” on haigus, mida iseloomustab luumassi vähenemine. See luude hapraks ja rohkem altid luumurrud, eriti luude puusa, lülisamba ja randme. Osteoporoos on nn “vaikne haigus”, kuna tekib luude hõrenemine ilma sümptomiteta. Inimesed tavaliselt ei tea, et neil on osteoporoos, kuni nende luud muutuvad nii nõrk, et äkki tüvi, väänata või sügisel tulemusi luumurd.

Ameerika Ühendriigid, rohkem kui 53 miljonit inimest kas juba on osteoporoos või on suur oht tingitud madal luumass. Haigus võib esineda nii meestel kui naistel ja igas vanuses, kuid see on kõige tavalisem vanematel naistel.

Enamik kõik puusa ja lülisamba murdude eakamate valge naised võivad olla tingitud aluseks luude haprus. Lisaks naistele lähedal või varem menopausi, kes on kandnud luumurd minevikus on tõenäolisem, et kogeda teise murru. Kuid kahjuks mõne patsientidel osteoporootilised luumurrud nimetatakse jaoks osteoporoosi hindamine ja ravi.

Olen juba olnud luumurd. Kas see on liiga hilja, et rääkida oma arstiga osteoporoosi ?; Kunagi ei ole liiga hilja. Ideaalis peaks rääkima oma arstiga ajal oma taastumise kohta, kas siis võib olla kandidaat osteoporoosi hindamine. Aga isegi kui murru paranemist, siis saab hinnata ja hakata meetmeid, et kaitsta teie luud nüüd.

Millist arst näen umbes saada osteoporoosi hindamise ?; Palju erinevaid arstid ei hinnata ja osteoporoosi raviks. Alusta oma esmatasandi arsti või raviarsti murru. Ta ilmselt saab läbi hindamise ja võib seejärel esitada teile spetsialist, näiteks endokrinoloogi või reumatoloog, kui teil on vaja ravi.

Millest osteoporoosi hindamise kaasata ?; Üks asi, mida arst on küsida oma haiguslugu ja elustiili, et teha kindlaks, kas teil on riskifaktorid osteoporoosi. Mõned tegurid, mis suurendavad riski haigestuda osteoporoosi personaalsed või luumurdude esinemine perekonnas, madal östrogeeni hormoon või testosterooni ja kasutamist teatud ravimid, nagu glükokortikoidid või krambivastase ravimeid, mis võivad aidata kaasa luude haprus . Arst ka võiksite testida oma veres või uriinis ja võib oletada, et teil on luutihedus test.

Mis on luutihedus test? Kas see on valus ?; Luutiheduse (BMD) test on parim viis teha kindlaks oma luude tervist. Seda katset võib selgitada osteoporoos, määrata oma luumurdude riski (luumurrud) ja mõõta oma vastus osteoporoosi raviks. Kõige laialdasemalt tunnustatud BMD test nimetatakse kahesuguse energia x-ray absorptsiomeetria või DXA test. Katse on ohutu ja valutu, natuke nagu võttes x-ray, kuid palju vähem kiiritus. Seda saab mõõta luutihedust oma puusa ja lülisamba ja võtab aega vaid 15 minutit. Sest DXA test, siis palutakse heita lauale, samal ajal kui masin üle sa mõõdab luutihedust.

Mõned erakindlustus plaanid katab BMD testid tellitud arst. Medicare ka võib maksta BMD test teatud tingimustel naistele ja meestele alates 65. eluaastast või vanemad. Arst ja tema büroo töötajad aitab teil otsustada, kas Medicare katab BMD test teile.

Kui ma olen diagnoositud osteoporoos, mida ma peaksin edasi tegema ?; Sa võid tunda muret või isegi hirmunud pärast diagnoosimist osteoporoosi. Kuid hea uudis on see, et relvastatud teavet ja tuge oma arsti, siis võib oluliselt parandada oma luude tervist ja vähendada oma risk luumurdude tekkeks ja kombineeritud ravimeid, toitumist, liikumist ja elustiili muudatusi.

Mõned mu sõbrad ravimeid võtma osteoporoosi. Kas ma pean seda ?; Jah. Mitmed ravimid on saadaval vältida ja ravida osteoporoosi, sealhulgas: bisfosfonaadid, östrogeeni agonistide / antagonistide (nimetatakse ka selektiivsed östrogeeni retseptori modulaatorid), parathormoon, östrogeenraviga hormoonravi, ja hiljuti vastuvõetud RANK ligand (RANKL) inhibiitor. Arst aitab teil mõista kasu ja riske kõik need ravimid ja valida üks, mis on õige.

Meestel vähendatud testosteroon võib siduda osteoporoosi arengut. Mehed ebanormaalselt madal testosteroonitase võib ette testosterooni asendusravi, mis aitavad vältida või aeglane luu hõrenemine.

Mida ma saan teha, et kaitsta oma luud ?; Lisaks võtate ravimeid, mõned kõige olulisemad asjad, mida saate teha, on järgida dieedi rikas kaltsiumi ja D-vitamiini, säilitada piisav päevane kogus valku, jälgida oma naatriumi tarbimist ja saada palju kasutada.

Olen alati olnud aktiivne, kuid ma ei taha riskida purustades teise luu. Võib-olla ma vajan rohkem aega “kõrvale” nüüdsest .; On täiesti mõistetav, et soovite vältida teise murru. Keegi, kes on olnud luumurd tahab vaadata, et valu ja iseseisvuse kaotamist. Samas elab oma elu “kõrvale” ei ole tõhus viis kaitsta oma luud. Ülejäänud füüsiliselt aktiivne vähendab südamehaiguste riski, käärsoolevähki, ja 2. tüüpi diabeeti. Samuti võib kaitsta teid eesnäärme- ja rinnavähi, kõrge vererõhk, rasvumine ja meeleoluhäired, nagu depressioon ja ärevus. Kui sellest ei piisa, et veenda teid jääda aktiivseks, pean seda: harjutus on üks parimaid viise, kuidas säilitada oma luude tihedust ja vältida kukkumist kui vana sa oled.

Mis tüüpi harjutus on parim, et vähendada oma riski teise murru ?; Harjutus võib vähendada oma riski purustamisega kahel viisil-, aidates teil luua ja säilitada luude tihedust ning suurendades oma tasakaalu, paindlikkus ja tugevus, mis kõik vähendavad teie võimalus väheneb.

Kuidas teha turvaliselt, kui mul on osteoporoos ?; Kui teil on osteoporoos, see on oluline, et sa saad palju liikuda. Kuid sa pead valima oma tegevust hoolikalt. Kindlasti vältida tegevusi, millel on suur oht kukkuda, nagu suusatamine või uisutamine, need, kes on liiga palju mõju, nagu jooksmine ja hüppamine köis, ja need, mis põhjustavad teil väänata, nagu golf.

Kahjuks mõned inimesed muutuvad nii väga kardad purustades teise luu, et nad muutuvad istuv, mis viib edasi luukoe ja lihaste. Võite kindel olla, siiski, et praktiseerivad õige kehahoiak ja õppimise õige liikuda, saate kaitsta oma luud jäädes füüsiliselt aktiivne. Iga tegevus saab kohandada vastavalt teie vanusest, võimetest, elustiili ja jõudu. Arst või füsioterapeut aitab teil kujundada ohutu ja tõhus treeningprogrammi. Vahepeal, siin on mõned üldised juhised ohutu liikumine

Ära

tegema

Enne kui asuda iga treeningprogrammi, tuleb kindlasti konsulteerida oma arstiga.

Minu luumurd juhtus pärast Komistasin vaibal oma kodus. Kuidas vältida teise sügisel ?; Kukkumine on peamiseks allikaks luumurrud. Tõenäosus, et sa kukub sõltub nii isiklikud kui ka keskkonnategurid.

Mis on hip polster? Kas ma pean ?; Uuringud on näidanud, et hip kaitsjad võivad vähendada riski puusaluumurd inimeste seas, kellel on kõrge kukkumise. Enamik hip kaitsjad on pestavad aluspesu, mis sobivad üle puusade. Mõlemal pool kudum õhuke kiht kerge vahtplastist. Hip kaitsjad on tavaliselt kulunud inimesed, kellel on ebastabiilne sammu või kehahoiakut ja inimesed, kes kipuvad alla kukkuda (mille peamine mõju lähedal puusa), mitte rohkem Tüüpilise kukkuva edasi (mille peamine mõju käes või põlved).

Kuid uuringud on leidnud, et kuni kolmandik inimesi keeldus kannavad hip kaitsjad või kandis neid vaid piiratud aja jooksul.

Kas on midagi, mida ma teha saan ?; Kui oled suitsetaja, nüüd oleks hea aeg loobuda. Tubakas on mürgised oma luud, paneb sind suurem risk väike luumass ja osteoporoosi. Liigne alkoholi tarbimine võib samuti kahjulik teie luud, ja inimesed, kes joovad tugevalt kipuvad olema rohkem luu kadu ja luumurdude halva toitumise ja suurenenud risk langeda.

bones.theernment; Telefon: 202-223-0344; 800-624-Bone (2663)

nia.theernment /

NOV

Käesolev väljaanne sisaldab teavet ravimiseks kasutatavad ravimid tervisliku seisundi arutatud siin. Kui käesoleva väljaande töötati, lisasime kõige up-to-date (täpne) kättesaadav. Vahetevahel uut teavet ravimi väljastamist.

Narkootikumide @ ataccessdata./scripts/cder/drugsat. Narkootikumide @ on; otsingumootoriga kataloogi -approved ravimites.

theernment Pub. Ei 15-7898-E

2 AMS Circle; Bethesda, MD 20892-3676; Telefon: 202-223-0344; 800-624-Bone (2663); TTY: 202-466-4315; Faks: 202-293-2356; E-post: theernmentBoneInfo@mail.theernment; bones.theernment

Kui teil on vaja rohkem informatsiooni olemasolevaid ressursse oma keeles või mõnes muus keeles, võtke theernment osteoporoosi ja sellega seotud haigused ~ National Resource Center theernmentBoneInfo@mail.theernment.

Theernment osteoporoosi ja sellega seotud haigused ~ National Resource Center pakub patsientidele, tervishoiutöötajatele ja avalikkusele oluline lüli ressurssidele ja teavet luu ainevahetuse haigused. Missioon theernment ORBD ~ NRC on laiendada teadlikkust ja parandada teadmisi ja arusaamist ennetamine, varajane avastamine ja ravi nende haiguste kui ka strateegiad nende olukordadega toimetulekuks.

Theernment osteoporoosi ja sellega seotud haigused ~ National Resource Center toetab National Institute of artriit ning luu- ja lihaskonna ja Nahahaigused seda toetaks

(Theernment) on osa USA Department of Health ja Human Services (Hhs).

Enamik meie luude väljaanded on kättesaadavad Internetis ainult. Mõned on kättesaadav trükituna. Kas soovite tellida väljaandeid luude kahjustused tuleb postiga sulle ?; Külasta meie tellimusvormi.

Strateegiad, et vähendada oma riski luumurdude

Kus ma saan minna rohkem teavet?

Sulle teadmiseks