kõhunäärmevähk tüsistused

Nagu kõhunäärmevähk edenedes, võib see põhjustada tüsistusi nagu

Kollatõbi. Pankrease vähk, mis blokeerib maksa sapijuha võivad põhjustada kollatõbe. Märgid on kollane nahk ja silmad, tume uriin ja kahvatu värvusega väljaheide.

Arst võib soovitada, et plastikust või metallist toru (stendi) paigutada sapijuha kinni hoida avatud. Mõningatel juhtudel bypass võib vaja luua uus viis sapi voolama maksa sooltesse.

Pain. Üha kasvaja võib vajutada närvid kõhus, mis põhjustab valu, mis võib süveneda. Valuvaigistid aitavad teil end mugavamalt. Kiiritusravi võib aidata peatada tuumori kasvu ajutiselt teile leevendust.

Rasketel juhtudel võib arst soovitada kord süstida alkoholi närve, mis kontrollivad kõhuvalu (tsöliaakia põimik blokaad). See menetlus takistab närvide saates valu signaale ajju.

Sooleobstruktsioon. Pankrease vähk, mis kasvab või surub peensooles (kaksteistsõrmiksooles) saab blokeerimiseks seeditav toit maost oma soolestikku.

Arst võib soovitada toru (stendi) asetada oma peensoole lahtihoidmiseks. Või bypass operatsioon võib olla vajalik lisada magu madalama hetkel oma sooled, mis ei ole blokeeritud vähki.

Kaalukaotus. Mitmed tegurid võivad põhjustada kaalulangus inimestel kõhunäärmevähk.

Vähk ise võib põhjustada kehakaalu langust. Iiveldus ja oksendamine põhjustatud vähiravi või kasvaja vajutades magu võib olla raske süüa. Või keha võib olla raskusi korralikult töötlemise toitainete toitu, sest teie kõhunääre ei tooda piisavalt seedemahlu.

Pankrease ensüümi toidulisandeid võib soovitada seedimise. Püüa säilitada oma kehakaalu, lisades ekstra kaloreid, kus saab ja teha söömaaeg meeldiv ja pingevaba kui võimalik.