kaugelenägevus

Presbüoopia on järk-järgult kaotama oma silmad võimet keskenduda lähedalolevate esemete. See on loomulik, sageli tüütu osa vananemisest. Presbüoopia tavaliselt muutub märgatavaks oma algusest kuni keskpaigani 40s ja läheb hullemaks, kuni umbes 65.

Sul võib saada teadlikuks kaugelenägevus kui hakkate hoiab raamatuid ja ajalehti käsivarrekauguses, et oleks võimalik neid lugeda. Põhi silmauuring saab kinnitada kaugelenägevus. Võite parandada seisukorras prillid või kontaktläätsed. Te saate ka operatsioon.

Presbüoopia tekib järk-järgult. Sul võib esimese märgatakse neid märke ja sümptomeid pärast 40-

Te võite märgata need sümptomid on hullem, kui olete väsinud, alkoholi tarvitanud või piirkonnas, kus hämaras.

Vaata silma arsti, kui udune lähivõtete visioon on hoida teid lugemine, tehes tihedat tööd või nautida muid igapäevast tegevust. Ta võib otsustada, kas teil on kaugelenägevus ja soovitame oma võimalusi.

Pöörduda arsti poole, kui teil

Et moodustada pildi oma silmaga tugineb sarvkesta ja läätse keskenduda peegelduvat valgust objekte. Sarvkest on selge, kuplikujuline esikülje silma. Objektiiv on selge struktuur umbes suurus ja kuju M & M kommid. Mõlemad struktuurid painutada (murravad) siseneva valguse silma keskenduda pilt võrkkestale, mis asub sees tagasein silma.

Millal näha arsti

Mida sa saad teha

Läätse erinevalt sarvkesta, on mõnevõrra paindlik ning suudab muuta kuju abiga ringikujulise lihaste, mis ümbritseb seda. Kui te vaatate midagi eemalt, ümmargune lihaste lõõgastab. Kui te vaatate midagi lähedal, lihaste ahendab, võimaldades suhteliselt elastne objektiivi kõver ja muuta selle keskendudes võimu.

Presbüoopia põhjustab jäigastumine läätse silmanurka mis esineb koos vananemisega. Nagu objektiivi muutub vähem paindlik, seda ei saa enam muuta kuju keskenduda lähivõtete. Selle tulemusena need pildid ilmuvad fookusest väljas.

Mida ootate oma arsti

Teatud tegurid võivad sind suurem tõenäosus haigestuda kaugelenägevus, sealhulgas

Mida saab teha vahepeal

Kui sul on probleeme oma nägemus, alustada nähes silmaarsti (optometrist või silmaarst). Et enamiku oma aega koos oma arstiga, et see on hea mõte, et valmistuda oma ametisse. Siin on mõned andmed, mis aitavad teil valmistuda.

prillid

Ettevalmistused küsimuste loetelu aitab teil teha enamiku oma aega koos oma arstiga. Nimekiri oma küsimustele kõige olulisem vähem tähtis. Kaugelenägevus, mõned põhilised küsimused pidage nõu oma arsti sisaldama

Kontaktläätsed

Lisaks küsimustele, et olete valmis, ärge kartke küsida täiendavaid küsimusi, mis võivad tekkida teile enne konsultatsiooni.

refraktiivkirurgia

Arst võib paluda teil mitmeid küsimusi, sealhulgas mõned, mis on seotud oma üldist tervist, oma haiguslugu, silma haiguslugu, oma pere haiguslugu ja teie ajalugu silmahaigusi. Arst võib teha

Veenduge, et olete piisav valgustus. Võite proovida kasutades üle leti (nonprescription) lugemisprille.

Presbüoopia diagnoositakse põhi silma eksam. Täielik silma eksam hõlmab mitmeid katseid. Teie silmaarsti tõenäoliselt paneb tilka silma paisuma oma õpilastega. See võib teha oma silmad rohkem valgustundlik paar tundi pärast eksami. Avanenud võimaldab oma arsti kergemini hinnata sees oma silmad.

Arst võib kasutada erinevaid vahendeid, mille eesmärk ereda valguse juures silmad ja küsida, vaadata läbi mitme objektiivi testida oma kauguse ja close-up nägemine. Iga test võimaldab oma arstiga, et hinnata erinevaid aspekte oma nägemust.

American Academy of Oftalmoloogia soovitab täiskasvanutel on täielik silmauuring iga

Te võite vajada rohkem sagedane eksamid, kui teil on riskifaktorid silmahaigus või vajate prille või kontaktläätsi.

Ravi eesmärgiks on kompenseerida ei suuda oma silmi keskenduda lähedalolevate esemete. Ravivõimalused hulka seljas korrigeerivad läätsed toimumas refraktiivkirurgia või saada silmaimplantaadid.

Prillid on lihtne, ohutu viis parandada nägemisprobleemid tingitud kaugelenägevus. Sul võib olla võimalik kasutada üle leti (nonprescription) lugemisprille kui sul oli hea, korrigeerimata nägemisteravus enne arendades kaugelenägevus. Küsige oma silmaarsti kui nonprescription prillid on OK teile.

Enamik nonprescription lugemise prillid ulatuda võimu 1,00 dioptrit (D) kuni 3,00 D. Valides lugemise prillid

Läätseimplantaadid

Pead retseptuurklaaside kaugelenägevus kui üle-leti prillid on ebapiisav või kui sul on juba nõuavad retsepti korrigeerivad läätsed lühinägelikkus, kaugnägelikkus või astigmatism. Teie valikud hulka

sarvkesta dekoor

Inimesed, kes ei taha prille sageli püüavad kontaktläätsed, et parandada oma nägemus tekkinud probleeme kaugelenägevus. See valik ei pruugi, kui teil on teatud tingimustel, mis on seotud oma silmalaud, pisar kanalid või pindade silmad.

Mitmed objektiiv tüübid on saadaval

Bifokaalse kontaktläätsi. Bifokaalse kontaktläätsed annavad kaugus ja close-up korrektsioon iga kontakti. Ühes tüüpi bifokaalse objektiiv, põhja, lugemine osa objektiivi kaalutud hoida objektiivi õigesti paigutatud oma silmaga. Need on sageli raske sobitada ja sageli ei anna rahuldavaid tulemusi.

Uuem tüüpi bifokaalse kontaktläätsed pakkuda vahemaa korrektsiooni läbi servad (perifeeria) iga objektiiv ja lähedal korrektsiooni läbi kesklinna. Või vahemaa korrektsiooni võib pakkuda keskelt läbi iga objektiiv ja lähedal parandus perifeerias.

Võiksid proovida neid katseajaga et näha, kas kumbki neist objektiiv stiilid töö.

Refraktiivkirurgia muudab kuju oma sarvkesta. Kaugelenägevus, see ravi kasutatakse, et parandada lähivõtete nägemus oma nondominant silma. See on nagu seljas monovision kontaktläätsi. Isegi pärast operatsiooni, siis võib tekkida vajadus kasutada prillid lähivõtete.

Rääkige oma arstiga võimalikud kõrvaltoimed, kuna see menetlus ei ole pöörduv. Võiksid proovida monovision kontaktläätsed mõnda aega enne kui saad operatsiooni.

Murdumisnäitaja kirurgiliste protseduuride hulka

Laser-toega in situ keratomileusis (LASIK). Selle protseduuri silma kirurg teeb õhuke, hingedel kaas oma sarvkesta. Ta kasutab seejärel laseriga eemaldada sisemine kiht oma sarvkesta järskuma selle kupli kujuga.

Pärast LASIK operatsiooni patsientidel on tavaliselt kiirem, vähem valus taastamise, kui nad oleksid koos fotorefraktiivsed keratektoomiat.

Mõned silmaarstid kasutada menetlust, kus nad eemaldada objektiivi kummagi silma ja asendada see sünteetiline objektiiv. Seda nimetatakse silmasisese läätse implantaat. Mõned inimesed valivad selle protseduuri isegi pärast oli LASIK operatsiooni aastaid enne olla vaba prille.

Paljud liigid silmaimplantaadid on saadaval parandatakse kaugelenägevus. Mõned lubavad oma silmaga näha asju nii lähedal kui ka kaugel. Mõned muutused positsiooni või kuju jooksul silma (paindlikuks objektiiv). Aga silmaimplantaadid võib põhjustada kvaliteedi langust oma lähinägevus ja võid ikka vaja lugemisprille. Võimalikud kõrvaltoimed on pimestavad ja hägusust.

Selles kirurgia kannab endas samade riskidega seotud kataraktikirurgia, nagu põletik, infektsioon, verejooks ja glaukoom.

Mõned inimesed on olnud edukas koos kaugelenägevus ravi, mis hõlmab lisada väike plastikust rõngas servas iga sarvkesta muuta oma kõver. Sul võib olla kandidaat seda võimalust isegi kui teil oli LASIK operatsiooni varem.

Kui sulle ei meeldi tulemusi oma sarvkesta tekstiilist korras, silma kirurg saab eemaldada rõngad, jättes teile vaba kaaluda teisi ravivõimalusi. Sarvkesta tekstiilist korras on vähem ohud ja kõrvaltoimed kui teised kirurgilised kaugelenägevus.

Sa ei saa takistada kaugelenägevus. Saate kaitsta oma silmad ja oma nägemust järgides neid nõuandeid

külastada oma arsti