Kaelavalu – Teema ülevaade

Kaelavalu võib tekkida kõikjal oma kaela alt oma pea peal oma õlgadele. See võib levida oma ülaselja või käsi. See võib piirata, kui palju saab liikuda oma pea ja kaela.

Enamik kaela valu on põhjustatud tegevuses, mis pingutamiseks kaela. Slouching, maali lakke või magab oma kaela väänata on mõned asjad, mis võib põhjustada kaelavalu. Sellised tegevused võivad põhjustada kaela pinget, nihestused, või kramp kaela lihaseid.

Kaelavalu võib olla põhjustatud ka vigastusi. Kukkumist redel või whiplash alates autoõnnetuses võib põhjustada kaelavalu. Mõned vähem levinud terviseprobleemid võivad põhjustada ka kaelavalu, nagu

Sa võid tunda sõlm, jäikus või tugev valu kaelas. Valu võib levida oma õlgadele, selja ülaosa või käsivarre. Võite saada peavalu. Sa ei pruugi olla võimalik liigutada või muuta oma pea ja kaela lihtsalt. Kui on surve seljaaju närvijuure, siis võib olla valu, mis tulistab alla oma kätt. Sul võib olla ka tuimus, surin või nõrkus oma kätt.

Kui teie kaelavalu on pikaajaline (krooniline), siis võib olla probleeme toimetulek igapäevaelus. Sageli esinevad kõrvaltoimed kroonilise valu hulka väsimust, depressiooni ja ärevust.

Arst küsib küsimusi oma sümptomeid ja teha füüsilise eksamiga. Ta võib ka küsida mis tahes vigastused, haigused, või tegevusi, mis võivad põhjustada teie kaelavalu.

Ajal füüsilise eksamiga, kontrollib arst, kui hästi võite oma kaela. Ta hakkab uurima ka hellus ja tuimus, surin või nõrkus kätes või käed.

Kui teie valu algas pärast vigastust või kui see ei parane mõne nädala pärast võib arst tahavad teha rohkem katseid. Imaging testid nagu röntgen, MRI-uuring või kompuutertomograafia võib näidata kaela lihaseid ja kudesid. Neid katseid võib teha, et kontrollida Kaelalülid, seljaaju kettad, seljaaju närvijuurte ja seljaaju.

Nakkus kaela; Ahenemine Lülisambakanal on kaela (spinaalstenoosiga); Reumatoidartriit.