isiksushäired

Isiksuse häire on teatud tüüpi vaimne häire, kus sa pead jäik ja ebatervislik muster mõtlemise ja toimimise ning käitub. Isik koos isiksusehäire on hädas tajumise ja seotud olukordi ja inimesi. See põhjustab märkimisväärseid probleeme ja piiranguid suhted, sotsiaalne kohtab, tööl ja koolis.

Mõnel juhul ei pruugi te aru, et teil on isiksusehäire, sest oma mõtteviisi ja käituvad tundub loomulik, et sa. Ja siis võib süüdistada teisi sattunud väljakutsed.

Isiksushäired algavad tavaliselt teismeeas või varajases täiskasvanueas. Seal on palju liike isiksushäired. Mõned liigid võivad muutuda vähem ilmne kogu keskeas.

Tüübid isiksushäired jagatud kolme klastrid, mis põhineb sarnaste omadustega ja sümptomeid. Paljud inimesed ühe isiksushäire ka märke ja sümptomeid vähemalt ühe täiendava isiksushäire.

Cluster isiksuse häired iseloomustab kummaline, ekstsentriline mõtlemist ja käitumist. Nende hulka kuuluvad paranoiline isiksusehäire, skisoidne isiksus ja skisotüüpsed isiksusehäire. Ei ole vaja eksponeerida kõik sümptomaatiliseks jaoks loetletud häirest diagnoositud.

Cluster B isiksushäired iseloomustab dramaatiline, liiga emotsionaalsed või ettearvamatu mõtlemist ja käitumist. Nende hulka kuuluvad antisotsiaalse isiksusehäire, piiripealne isiksusehäire, Teatri isiksusehäire ja ennastimetlev isiksus. Ei ole vaja eksponeerida kõik sümptomaatiliseks jaoks loetletud häirest diagnoositud.

Cluster C isiksushäired iseloomustab ärevust, hirmu mõtlemist ja käitumist. Nende hulka kuuluvad Vältiv isiksushäire, sõltuv isiksusehäire ja obsessiiv-kompulsiivne isiksusehäire. Ei ole vaja eksponeerida kõik sümptomaatiliseks jaoks loetletud häirest diagnoositud.

Cluster isiksuse häired

Paranoid isiksusehäire

Obsessiiv-kompulsiivne isiksushäire ei ole sama nagu obsessiiv-kompulsiivne häire, teatud tüüpi ärevushäire.

Kui teil on mingeid märke või sümptomeid isiksusehäire, pöörduge arsti poole, vaimse tervise teenuse osutaja või muu tervishoiutöötaja. Ravimata, isiksuse häired võivad põhjustada märkimisväärseid probleeme oma elu, mis võib süveneda ilma ravita.

Schizoid isiksusehäire

Isiksus on kombinatsioon mõtteid, tundeid ja käitumist, mis paneb sind ainulaadne. See, kuidas sa näha, mõista ja seotud välismaailmaga, samuti kuidas te näete ise. Isiksus vormid lapsepõlves, kujundanud kaudu suhtlemist kahe teguri

Schizotypal isiksusehäire

Isiksushäired arvatakse olevat põhjustatud nende kombinatsioon geneetiline ja keskkonnamõjude. Teie geenid võivad sind haavatavaks arendada isiksusehäire, ja elu olukord võib vallandada tegelikku arengut.

Cluster B isiksushäired

Kuigi täpne põhjus isiksushäired ei ole teada, teatud tegurid tunduvad suurendada riski haigestuda või käivita isiksushäired, sealhulgas

Antisotsiaalne isiksusehäire

Isiksushäired algab tavapäraselt teen aastat või varases täiskasvanueas.

Piiripealne isiksusehäire

Isiksushäired võib oluliselt häirida elu nii kannatanu ja neile, kes hoolivad, et isik. Isiksushäired võib põhjustada probleeme suhetes, tööl või koolis, ja võib kaasa tuua sotsiaalse eraldatuse või alkoholi või narkootikumide kuritarvitamine.

Kuna isiksushäired sageli vaja eriarstiabi, oma peamise arst võib teid suunata vaimse tervise poole, nagu psühhiaater või psühholoog, hindamiseks ja raviks.

Valmista oma ametisse tehes nimekiri

Võttes pereliige või sõber kaasa aitab teil meeles pidada, midagi, mida sa vastamata või unustasin.

Basic küsimusi küsida oma arsti hulka

Ärge kartke küsida küsimusi igal ajal te ei saa aru midagi.

Ajal oma ametisse arst või vaimse tervise pakkuja tõenäoliselt küsida mitmeid küsimusi meeleolu, mõtteid, käitumist ja nõuab, nagu

Kui arst kahtlustab teil on isiksusehäire, eksamid ja testid võivad sisaldada

Mõnikord võib olla raske kindlaks määrata, millist tüüpi isiksusehäire, nagu mõned isiksushäired sarnased sümptomid. Aga see on väärt aega ja vaeva, et saada täpne diagnoos, nii et saad sobiva ravi.

Teatri isiksusehäire

Sümptomid ja kliiniline pilt iga isiksus on üksikasjalikult diagnostiline ja statistiline käsiraamat vaimsete häirete (DSM), mille avaldas Ameerika Psühhiaatrite Assotsiatsioon. See raamat on kasutusel vaimse tervise pakkujad diagnoosida psüühikahäirete ja kindlustusseltsid hüvitama ravi.

Nartsissistlik isiksusehäire

Diagnoositakse konkreetse isiksusehäire, siis peab vastama DSM kriteeriumitele. Iga isiksus on oma komplekt diagnostilised kriteeriumid. Kuid üldiselt diagnoosimiseks isiksushäire sisaldab pikaajalise märgatav kõrvalekalle kultuurilised ootused, mis viib märkimisväärse vaevusi või vähemalt kaks neist piirkondadest

Cluster C isiksushäired

Vältiv isiksushäire

Ravi, mis on teie jaoks parim sõltub eelkõige isiksusehäire, selle tõsidusest ja oma elu olukorda. Sageli meeskond lähenemine on asjakohane tagada, et kõik oma psühhiaatrilised, tervise- ja sotsiaalseid vajadused on täidetud. Kuna isiksusehäired on pikaajaline ravi võib nõuda kuud või aastat.

Teie ravi meeskond võib sisaldada teie

Kui teil on kerged sümptomid, mis on hästi kontrollitud, võib tekkida vajadus ravi alates vaid oma peamise arst, psühhiaater või terapeut. Kui võimalik, leia arsti ja vaimse tervise pakkujad, kellel on kogemusi ravis isiksushäired.

Sõltuvalt teie vajadustest ja tüüp isiksusehäire, ravi võib hõlmata

Psühhoteraapia, mida nimetatakse ka rääkida ravi, on peamine viis, et ravida isiksushäired. Ajal psühhoteraapia, te õppida oma seisundi ja rääkima oma meeleolu, tundeid, mõtteid ja käitumist vaimse tervise poole. Kasutades teadmised ja arusaamad sa võita, saate teada terve viise oma sümptomeid ning vähendada käitumist, mis segab oma toimimist ja suhteid.

Psühhoteraapia võib esitada individuaalnõustamisele, grupi teraapia või istungitest, mis sisaldavad pere või isegi sõbrad. On olemas mitut liiki psühhoteraapia – oma vaimse tervise pakkuja võib määrata, milline neist on teie jaoks parim, sõltuvalt teie vajadustest.

Ükski ravim konkreetselt heaks kiitnud Food and Drug Administration (FDA) raviks isiksusehäired. Kuid mitut tüüpi psühhiaatriliste ravimid võivad aidata erinevate isiksusehäire sümptomeid.

Mõningatel juhtudel, isiksuse häire võib olla nii tugev, et teil on vaja psühhiaatrilist haiglaravi. See on üldiselt soovitatav ainult siis, kui te ei ole võimeline iseenda eest hoolitsemine korralikult või kui sul on otsene oht kahjustada ennast või kedagi teist. Kui olete saanud stabiilne haiglas võib arst soovitada päevahaigla programmi, elamu programmi või ambulatoorse ravi võimalust.

Koos oma professionaalse raviplaani, leiavad need elustiili ja eneseabi strateegiad

Võttes isiksusehäire on raske sellist käitumist ja tegevusi, mis võivad aidata teil ennast paremini. Küsige oma arsti või terapeut, kuidas parandada oma toimetuleku ja saada abi vajate.

Kui teil on kallimat isiksusehäire, töötada oma vaimse tervise poole, et teada saada, kuidas saab kõige tõhusamalt pakkuda tuge ja julgustust.

Sul võib ka kasu räägi vaimse tervise poole kõikidest stressi tunnete. Vaimse tervise poole võib ka aidata teil arendada piirid ja eneseabi strateegiad, nii et sa oled võimeline nautima ja õnnestub oma elu.

külastada oma arsti

Sõltuv isiksus

Obsessiiv-kompulsiivne isiksusehäire

Millal näha arsti

Mida sa saad teha

Mida ootate oma arsti

diagnostilised kriteeriumid

psühhoteraapia

Ravimid

Haiglaravi ja elamu ravi programmid

Kui teie kallimale on isiksusehäire