Iiveldus ja oksendamine (PDQ®): Toetusravi [] -Overview

Ennetamine ja kontroll iiveldus ja oksendamine (oksendamine) (N & V) võimukandjatena vähki põdevate patsientide raviks. N & V võib põhjustada järgmise

Vaatamata edusammudele farmakoloogilise ja nonpharmacologic juhtimine, N & V jäävad kaks rohkem piinlik ja kardetud kõrvaltoimeid vähihaigetele ja nende perekonnad ning esinemissagedus võib olla alahinnatud arstid ja õed. [1, 2, 3, 4, 5]

Selles kokkuvõttes, kui pole öeldud teisiti, tõendid ja praktika küsimusi kui need on seotud täiskasvanutele on arutatud. Tõendid ja taotlus harjutada lastega seotud võivad märkimisväärselt erineda seotud informatsiooni täiskasvanutele. Kui täpsemat teavet laste on olemas, see on kokku omal pealkirja.

sissejuhatus

Iiveldus on subjektiivne nähtus ebameeldiv, wavelike tunne kogenud taga kurgus ja / või epigastrium mis võivad kulmineerub oksendamine (oksendamine). Oksendamine on jõulised väljasaatmise sisu maos, kaksteistsõrmiksooles, või tühisool kaudu suuõõnes. Öökimine on mao ja söögitoru liikumise oksendamine ilma väljasaatmise okse ja ka edaspidi kuiv ohkab.

Liigitused

Erinevad klassifikatsioone N & V on kasutatud, [1, 6] sealhulgas äge, hilinenud, hilja või püsiv, krooniline ennetav, läbimurre, või tulekindlate, samuti eristused on seotud tüüpi ravi (nt kemoteraapia poolt põhjustatud või kiirguse poolt põhjustatud) ja kliiniline kulg haigusi (nt kaugelearenenud või terminal haigus). [7, 8] Hoolimata sellest sort, kõige sagedamini kirjeldatud liiki N & V on äge, hilinenud, ja ennetavat keemiaravi indutseeritud N & V ja krooniliste N & V arenenud vähihaiget. Kuigi puuduvad kindlad mõisted, järgmised kasutatakse tavaliselt klassifitseerida eri liiki.