Hambumusanomaalia ja Ortodontia – Teema ülevaade

Suutervis Trends

Hambumusanomaalia tähendab võttes kõverad hambad või “halb hammustada.” Bite viitab viisile ülemise ja alumise hambad kohakuti. Normaalses hammustada, ülemine hammaste istuda veidi ettepoole alumisi hambaid. Väga vähesed inimesed on täiuslik hammustada.

Enamik aega, malocclusion on kosmeetiline probleem, mis tähendab, et inimesed ei meeldi, kuidas oma hambaid vaatama. Aga see võib olla ka tõsine mõju enesehinnang. Plus, kõverad hambad võib olla raske hoolitseda, mis võib põhjustada hambakaariest või hamba kaotus. Kui malocclusion on raske, see võib isegi põhjustada probleeme söömise või rääkides.

Ortodontilise ravi võib parandada nii, hammaste ja lõualuu liin üles ja mis võib aidata inimese ennast paremini tundma tema välimus. Hambaarstid, kes on spetsiaalselt koolitatud parandama malocclusion nimetatakse ortodondi. Nad kasutavad erinevaid tööriistu ja tehnikaid liikuda hambad, ja mõnikord lõualuu, õigesse asendisse.

Hambumusanomaalia põhjuseks on tavaliselt probleeme kuju või suurus lõua või hambad. Levinud põhjus on lasknud liiga palju või liiga vähe ruumi lõualuu. Kui lapse lõualuu on väike, hambad võivad kasvada ülerahvastatud või kõverad. Kui seal on liiga palju ruumi lõualuu, hambad võivad triivida kohatu.

Muud põhjused malocclusion hulka pöidla imemine, lutt kasutamist ja hammaste kaotust. Pikaajaline hingamine suu tundub olevat seotud malocclusion ka, aga kuidas täpselt ei selge.

Kõige ilmsem märk on hambad, mis on kõverad või torkama. Aga seal on palju erinevaid malocclusion. Näiteks mõned inimesed on Buck hambad (nimetatakse overjet). See tähendab, et ülemine esihammast on surunud väljapoole. Mõned inimesed on underbite. Nende madalama esimesed hambad istuge edasi kui nende ülemised hambad.

Sa \ ‘ll leida nõuandeid ja nippe, samuti viimaseid uudiseid ja uuringuid Oral Health.

Sa oled praegu

Ainult 18,5% paljud inimesed maailmas kunagi hambaniiti. Sa ei kaota lihtne viis teha suur erinevus tervist suus. Sõltumata sellest, kui hästi sa harja, tahvel ikka moodustab hammaste vahele ja mööda igemeid. Floss eemaldab toidu hammaste vahele kogunema ja eemaldab film baktereid, mis moodustab seal enne selgub naastule, mis võib põhjustada põletikulised igemed (gingiviit), õõnsused ja hammaste kaotust. Proovi hambaniidi ainult üks hammas, et alustada.

Sa oled üks 31% paljud inimesed maailmas, kes ei hambaniiti iga päev. Sa ei kaota lihtne viis teha suur erinevus tervist suus. Sõltumata sellest, kui hästi sa harja, tahvel ikka moodustab hammaste vahele ja mööda igemeid. Hambahari harjased üksi ei saa puhastada tõhusalt vahel kitsastes. Flossing eemaldab kuni 80% filmi et kõvastub naastule, mis võib põhjustada põletikulised igemed (gingiviit), õõnsused ja hammaste kaotust. Sihi veel 3 päeva!

Sa oled üks 31% paljud inimesed maailmas, kes ei hambaniiti iga päev, kuid sa oled hästi oma viis teha positiivne mõju oma hambad ja igemed. Sõltumata sellest, kui hästi sa harja, tahvel ikka moodustab hammaste vahele ja mööda igemeid. Hambahari harjased üksi ei saa puhastada tõhusalt vahel kitsastes. Flossing eemaldab kuni 80% filmi et kõvastub naastule, mis võib põhjustada põletikulised igemed (gingiviit), õõnsused ja hammaste kaotust. Sihi kõik 7 päeva!

Ainult 50,5% paljud inimesed maailmas hambaniiti iga päev ja hea, et teil on üks neist! Sõltumata sellest, kui hästi sa harja, tahvel ikka moodustab hammaste vahele ja mööda igemeid. Hambahari harjased üksi ei saa puhastada tõhusalt vahel kitsastes. Flossing eemaldab kuni 80% filmi et kõvastub naastule, mis võib põhjustada põletikulised igemed (gingiviit), õõnsused ja hammaste kaotust. Õnnitleme oma hea suuõõne tervise harjumus!

Leiad nõuandeid ja nippe, samuti viimaseid uudiseid ja uuringuid Oral Health.

Allikad

Dental Association, terved inimesed 2010