haavandtõbi

Seedehaavandid on lahtised haavandid, et arendada sees vooder söögitoru, mao ja ülemise osa oma peensooles. Kõige tavalisem sümptom haavandtõbi on kõhuvalu.

Seedehaavandid hulka

Sümptomid

See on müüt, et vürtsikas toit või stressirohke töö võib põhjustada maohaavandid. Arstid teavad nüüd, et bakteriaalne infektsioon või mõned ravimid – mitte stress või toitumine – põhjustavad kõige maohaavandid.

Maohaavade, mis ilmnevad sees maos; Söögitoru haavandid, mis ilmnevad sees õõnes toru (söögitoru), mis kannab toitu kurku, et magu; Kaksteistsõrmikuhaavandid mis ilmnevad sees ülemise osa oma peensooles (kaksteistsõrmiksooles)

Peptiline haavand on valus limaskesta magu, peensool või söögitoru. Peptiline haavand maos nimetatakse maohaavand. Kaksteistsõrmikuhaavandit on haavandtõbi, mis arendab esimeses osas peensoole (kaksteistsõrmiksool). Söögitoru haavand esineb alumine osa söögitoru.

Põletav valu on kõige levinum haavandtõbi sümptom. Valu on põhjustatud haavandi ja raskendab maohappe kategoorias kontaktis haavandipiirkonnale. Valu võib tavaliselt

Harvem, haavandid võivad põhjustada tõsiseid märke või sümptomeid nagu

Tunda kuskil oma naba kuni rinnaluud; Hullem kui magu on tühi; Ägeneda öösel; Sageli ajutiselt leevendada süües teatud toite, mis puhver maohappe või võttes happe vähendav ravim; Kaovad ja siis tagasi mõne päeva või nädala jooksul

Pöörduge arsti poole, kui teil on püsiv märke ja sümptomeid, mis häirib teid. Üle leti antatsiidid ja happe-blokaatorid võivad leevendada närib valu, kuid vähendamine on lühiajaline. Kui teie valu püsib, pöörduge arsti poole.

Oksendamine vere – mis võib tunduda punane või must; Tume veri väljaheites või väljaheide, mis on must või tõrvastel; Iiveldus või oksendamine; Seletamatu kaalukaotus; Söögiisu muutused

põhjuste

Seedehaavandid tekkida, kui happe seedetraktis sööb sisepind söögitoru, magu või peensooles. Happe saab luua valus avatud haav, mis võivad veritseda.

Teie seedetrakti on kaetud limaskiht et tavaliselt kaitseb happega. Aga kui happe kogust suurendatakse või lima kogust vähendatakse, siis võiks arendada haavand. Ühine põhjuste hulka

Bakteril. Helicobacter pylori bakteri tavaliselt elavad limaskiht mis hõlmab ja kaitseb kudedes, mao ja peensoole. Sageli H. pylori põhjustab mingeid probleeme, kuid see võib põhjustada maolimaskestapõletik sisemine kiht, mis toodavad haavandi.

See ei ole selge, kuidas H. pylori levib. See võib kanduda inimeselt inimesele tihedas kontaktis, nagu suudlemine. Inimesed võivad sõlmida H. pylori läbi toitu ja vett.

Regulaarne kasutamine teatud valuvaigisteid. Teatud üle leti ja retseptita valuvaigistid võivad ärritada või süütama limaskesta magu ja peensool. Need ravimid sisaldavad aspiriin, ibuprofeen (Advil, Motrin IB, jt), naprokseen (Aleve, Anaprox, jt), ketoprofeeni ja teised.

Riskitegurid

Seedehaavandid on rohkem levinud vanematel inimestel, kes võtavad need valuvaigistid sageli või inimesed, kes neid ravimeid osteoartriit.

Bakteril. Helicobacter pylori bakteri tavaliselt elavad limaskiht mis hõlmab ja kaitseb kudedes, mao ja peensoole. Sageli H. pylori põhjustab mingeid probleeme, kuid see võib põhjustada maolimaskestapõletik sisemine kiht, mis toodavad haavandi .; See ei ole selge, kuidas H. pylori levib. See võib kanduda inimeselt inimesele tihedas kontaktis, nagu suudlemine. Inimesed võivad sõlmida H. pylori läbi toidu ja vee .; Regulaarne kasutamine teatud valuvaigisteid. Teatud üle leti ja retseptita valuvaigistid võivad ärritada või süütama limaskesta magu ja peensool. Need ravimid sisaldavad aspiriin, ibuprofeen (Advil, Motrin IB, jt), naprokseen (Aleve, Anaprox, jt), ketoprofeeni ja teised .; Seedehaavandid on rohkem levinud vanematel inimestel, kes võtavad need valuvaigistid sageli või inimesed, kes neid ravimeid osteoartroosi .; Muud ravimid. Muud retseptiravimid, et võib põhjustada ka haavandeid hulka ravimeid kasutatakse osteoporoosi bisfosfonaateiksi kutsutud (Actonel, Fosamax, jt) ja kaaliumi toidulisandeid.

tüsistused

Teil võib olla suurenenud risk maohaavandid kui te

Suits. Suitsetamine võib suurendada riski maohaavade inimestel, kes on nakatunud H. pylori .; Alkoholi jooma. Alkohol võib ärritada ja kahanda limaskesta magu ja see suurendab maohappe, mis on toodetud.

Ravimata, maohaavandid võivad põhjustada

Sisemine verejooks. Verejooks võib tekkida aeglane verekaotus, mis viib aneemia või tõsine verekaotus, mis võib vajada haiglaravi või vereülekannet. Raske verekaotuse võib põhjustada must või verine okse või must või verine väljaheide .; Nakatumine. Seedehaavandid võib süüa augu läbi seina magu või peensoolde, paneb sind oht raske nakkus kõhuõõnde (peritoniit) .; Armkude. Seedehaavandid saab kasutada ka armkude, mis võib blokeerida toidu liikumist läbi seedetrakti, põhjustades teil täis saada kergesti, oksendada ja kaalust alla võtta.

Ettevalmistused oma ametisse

Leppida oma perearsti või üldarsti kui teil on sümptomid, mis häirib teid. Kui sa arvasid, et on maohaavand, siis võib nimetatud arst, kes on spetsialiseerunud seedesüsteemi (gastroenteroloog).

See on hea mõte olema hästi ette valmistatud oma ametisse. Siin on mõned andmed, mis aitavad teil valmis, ja mida võite oodata oma arsti.

Ole teadlik enne ametisse piiranguid. Ajal kui teha, siis kontrollige, et küsida, kas seal on midagi, mida pead tegema eelnevalt, nagu piirata oma dieeti. Teatud ravimid võivad mõjutada haavandtõbi testid, nii et võib arst teil lõpetada neile. Ta võib olla võimalik välja alternatiive, et need ravimid .; Kirjutage kõik sümptomid sul on, kaasa arvatud see võib tunduda mitteseotud põhjus, miks sa planeeritud määramisest. Samuti on hea mõte hoida kirjutatud lugu oma sümptomid samuti toit, mida sööd. Inimesed, kellel on maohaavandid kogevad sageli rohkem sümptomeid, kui nende kõhud on tühjad .; Kirjutage võti isikuandmete, sealhulgas mis tahes teisi terviseprobleeme, viimase operatsiooni, suured pinged või hiljutine elu muutub .; Tee nimekiri kõikidest ravimitest, sealhulgas üle leti ravimeid, vitamiine või toidulisandeid, mis te võtate. See on eriti oluline märkida tahes valuvaigistit kasutamise ja tavaline annus, mis te võtate .; Kirjutage küsimused küsida oma arsti.

Ettevalmistused küsimuste loetelu enne tähtaega aitab teil teha enamiku oma piiratud aega oma arstiga. Nimekiri oma küsimustele kõige olulisem vähem oluline juhul, kui aeg otsa saab. Sest maohaavandid, mõned põhilised küsimused pidage nõu oma arsti sisaldama

Mis on kõige tõenäolisem põhjus minu sümptomid ?; Kas on muid võimalikke põhjuseid minu sümptomid ?; Milliseid katseid ma pean ja kuidas ma pean valmistama neile ?; Kas minu seisund võib ajutine või krooniline ?; Mis ravi te soovitate? Kui kiiresti ma tunnete end paremini ?; Mis siis, kui minu sümptomid ei parane ?; Mis on alternatiivid esmane lähenemine, et sa oletada ?; Kas on mingeid toidu piirangud, et mul on vaja järgida ?; Kas on olemas üldine või üle leti alternatiivi ravimi sa väljakirjutamisel mind ?; Mul on need muud terviseprobleemid. Kuidas kõige paremini juhtida neid koos ?; Kas brošüürid või muude trükiste, et ma ei võta minuga? Mis veebilehed te soovitate ?; Mis põhjustas mulle arendada seda haavand?

Lisaks küsimustele, et olete valmis nõu oma arsti, ärge kartke küsida küsimusi igal ajal, et te ei saa aru midagi.

Arst võib küsida mitmeid küsimusi. Olles valmis vastama neile võivad endale aeg minna üle punkte sa tahad, et katta. Arst võib teha

Millal te esimest korda alustada kogevad sümptomeid ?; Kas teie sümptomid on pidev või katkendlik ?; Kui tõsine on teie sümptomid ?; Kas teie sümptomid hullemaks, kui oled näljane ?; Kas midagi tundub, et parandada oma sümptomid ?; Mida, kui üldse, näib halvendada teie sümptomid ?; Kas te võtate valuvaigisteid või aspiriin? Kui jah, siis kui tihti ?; Kas tunnete iiveldust või olete olnud oksendamine ?; Kas olete kunagi oksendas verd või musta materjali ?; Kas olete märganud verd väljaheites või must väljaheide ?; Mida, kui üldse, kas võtate, et leevendada oma sümptomid?

Testid ja diagnoosi

Kuigi sa oled oodanud, et näha oma arsti, suitsetamisest hoidumine, alkoholi, vürtsikas toit ja stress võivad aidata vähendada oma ebamugavust.

vere; Hingetõmme; taburet

Selleks, et avastada haavand, siis võib-olla läbi diagnostilisi teste, nagu näiteks

Arst võib soovitada testid teha kindlaks, kas bakter Helicobacter pylori on olemas oma keha. Katsed saab testida H. pylori kasutades oma

Hooldamine ja narkootikumid

Millist testi sa läbima sõltub olukorrast.

Sest hinge test, juua või süüa midagi, mis sisaldab radioaktiivset süsinikku. H. pylori lagundab aine magu. Hiljem, siis puhu kotti, mis suletakse. Kui oled nakatunud H. pylori, hinge proovi sisaldab radioaktiivset süsinikku vormis süsihappegaasi.

Antibiootikum ravimeid tappa H. pylori. Kui H. pylori on leidnud oma seedetrakti, võib arst soovitada kombinatsioon antibiootikume tappa bakter. Vajate tõenäoliselt antibiootikume võtta kaks nädalat, samuti täiendavate ravimeid, et vähendada maohappe .; Ravimid, mis blokeerivad happe tootmist ja edendada ravi. Prootonpumba inhibiitorid vähendavad maohappe poolt toime blokeerimisega osad, mis produtseerivad happega. Need ravimid sisaldavad retsepti ja üle leti ravimid omeprasool (Prilosec) lansoprasooli (Prevacid), rabeprazole (Aciphex) esomeprasooli (Nexium) ja pantoprasooli (Protonix) .; Pikaajaline kasutamine prootonpumba inhibiitorid, eriti suurtes annustes, võib suureneda risk puusa-, randme- ja selg luumurd. Küsige oma arstilt, kas kaltsiumi võib seda riski vähendada .; Ravimid vähendada happe tootmist. Acid blokaatorid – nimetatakse ka histamiini (H-2) blokaatorid – vähendada maohappe sattuda oma seedetrakti, mis vabastab haavand valu ja soodustab paranemist .; Saadaval retsepti või üle leti, happe-blokaatorid sisaldavad ravimid ranitidiin (Zantac), famotidiin (Pepcid), tsimetidiin (Tagamet) ja nisatidiin (AXID®) .; Antatsiidid, mis neutraliseerivad maohapet. Arst võib sisaldada antatsiidkoostist raviskeemi. Antatsiide neutraliseerida olemasolevat maohapet ja pakuvad kiiret valu. Kõrvaltoimed võivad sisaldada kõhukinnisus või kõhulahtisus, sõltuvalt peamised koostisosad .; Antatsiidid võivad anda sümptomite leevendamiseks, kuid üldiselt ei kasutata tervendada oma haavand .; Ravimid, mis kaitsevad limaskesta magu ja peensool. Mõnel juhul võib arst välja kirjutada ravimeid, mida nimetatakse tsütoprotektiivseid ained, mis aitavad kaitsta kudedes, magu ja peensool .; Valikud sisaldama retseptiravimid sukralfaadis (Carafate) ja misoprostooliga (Cytotec). Teine nonprescription tsütoprotektiivseid agent on vismutsubsalitsülaati (Pepto-Bismol).

Elustiil ja kodus õiguskaitsevahendid

Endoskoopia ajal arst läbib õõnes toru varustatud objektiiv (endoskoobi) kurku ja söögitorru, mao ja peensoole. Kasutades endoskoobi arst näeb haavandeid.

Ärahoidmine

Kui arst tuvastab haavand, väike koeproovid (biopsia) võib eemaldada tutvumiseks laboris. Biopsia võib kindlaks ka H. pylori esinemist oma mao limaskesta.

Arst on tõenäolisem soovitada endoskoopia kui te olete vanem, on verejooksu tunnused, või on kogenud viimastel kaalulangus või raskusi söömise ja neelamine.

Mõnikord nimetatakse videofluoroskoopiauuring või seedetrakti ülaosa seeria, see seeria röntgen loob kujundeid söögitoru, mao ja peensoole. Ajal X-ray, siis neelata valge vedelik (sisaldab baarium), mis katab oma seedetrakti ja teeb haavandi nähtavamaks.

Lisateavet Peptilised haavand

Endoskoopia protseduuri hõlmab lisada pikk, paindlik toru (endoskoobi) kurku ja söögitorru. Väike kaamera lõpuks endoskoobi laseb oma arsti uurida söögitoru, mao ja alguses oma peensooles (kaksteistsõrmiksooles).

Ravi maohaavandid sõltub põhjusest. Ravi võib sisaldada

Veel Peptilised haavand

Ravimid, mis blokeerivad happe tootmist ja edendada ravi. Prootonpumba inhibiitorid vähendavad maohappe poolt toime blokeerimisega osad, mis produtseerivad happega. Need ravimid sisaldavad retsepti ja üle leti ravimid omeprasool (Prilosec) lansoprasooli (Prevacid), rabeprazole (Aciphex) esomeprasooli (Nexium) ja pantoprasooli (Protonix).

Pikaajaline kasutamine prootonpumba inhibiitorid, eriti suurtes annustes, võib suureneda risk puusa-, randme- ja selg luumurd. Küsige oma arstilt, kas kaltsiumi võib seda riski vähendada.

Ravimid vähendada happe tootmist. Acid blokaatorid – nimetatakse ka histamiini (H-2) blokaatorid – vähendada maohappe sattuda oma seedetrakti, mis vabastab haavand valu ja soodustab paranemist.

Saadaval retsepti või üle leti, happe-blokaatorid sisaldavad ravimid ranitidiin (Zantac), famotidiin (Pepcid), tsimetidiin (Tagamet) ja nisatidiin (AXID®).

Antatsiidid, mis neutraliseerivad maohapet. Arst võib sisaldada antatsiidkoostist raviskeemi. Antatsiide neutraliseerida olemasolevat maohapet ja pakuvad kiiret valu. Kõrvaltoimed võivad sisaldada kõhukinnisus või kõhulahtisus, sõltuvalt põhikomponendid.

Antatsiidid võivad anda sümptomite leevendamiseks, kuid üldiselt ei kasutata tervendada oma haavand.

Ravimid, mis kaitsevad limaskesta magu ja peensool. Mõnel juhul võib arst välja kirjutada ravimeid, mida nimetatakse tsütoprotektiivseid ained, mis aitavad kaitsta kudedes, magu ja peensool.

Valikud sisaldama retseptiravimid sukralfaadis (Carafate) ja misoprostooliga (Cytotec). Teine nonprescription tsütoprotektiivseid agent on vismutsubsalitsülaati (Pepto-Bismol).

Ei võta ravimeid vastavalt juhendile .; Asjaolu, et teatud tüüpi H. pylori on antibiootikumidele resistentsete .; Regulaarne kasutamine tubaka .; Regulaarne kasutamine valuvaigisteid, et suurendada haavandite tekkeriski.

Ravi maohaavandid on sageli edukad, tuues haavaparanemises. Aga kui teie sümptomid on tõsised või kui nad jätkavad hoolimata ravist, võib arst soovitada endoskoopia, et välistada teised võimalikud põhjused teie sümptomid.

Kui haavand on avastatud endoskoopia ajal, võib arst soovitada teise endoskoopia pärast ravi, et veenduda oma haavand on paranenud. Küsige oma arstilt, kas siis peaks läbima järeltestidega pärast ravi.

Äärmuslik ületootmine maohape, nagu esineb Zollinger-Ellisoni sündroom; Nakkus peale H. pylori; Maovähk; Teised haigused, mis võivad põhjustada haavandi-like haavandid maos ja peensooles, nagu Crohni tõbi

Seedehaavandid mis ei parane ravi nimetatakse tulekindlate haavandid. On palju põhjusi, miks haavand ei pruugi paraneda. Need põhjused võivad sisaldada

Harvemini tulekindlate haavandid võivad olla tingitud

Ravi tulekindlate haavandid hõlmab tavaliselt tegurite kõrvaldamisele, mis võivad segada tervendav koos kasutades erinevaid antibiootikume.

Te võite leida vabastamisega valu maohaavand, kui teil

Sul võib vähendada oma riski maohaavand, kui teil

Vali tervislik toitumine. Vali tervislik toitumine täis puuvilju, köögivilju ja täisteratooteid. Ei söö-vitamiini rikkad toidud võivad raskendada keha tervendada oma haavand .; Kaaluda üleminekut valuvaigisteid. Kui kasutate valuvaigisteid regulaarselt, küsige arstilt kas atsetaminofeeni (Tylenol, jt) võib olla võimalus teil .; Kontrollida stressi. Stress võib halvendada nähud ja sümptomid on maohaavand. Kontrolli oma elu määrata allikaid oma stressi ja seda, mida saab käsitleda neid põhjusi. Mõned stress on vältimatu, kuid saab õppida stressiga toime tulla teostamise, sõpradega aja veetmiseks või kirjalikult ajakirja .; Ära suitseta. Suitsetamine võib segada kaitsev mao limaskesta, muutes magu vastuvõtlikumad arengut haavandi. Suitsetamine suurendab ka maohappe .; Piirata või vältida alkoholi. Liigne alkoholi tarbimine võib ärritada ja kahanda limaskesta magu ja soolestik, põhjustades põletikku ja verejooks.

Kaitske end infektsioonid. Ei ole selge, kuidas H. pylori levib, kuid seal on mõningaid tõendeid, et see võib kanduda inimeselt inimesele või toitu ja vett.

Te võite võtta meetmeid, et kaitsta end nakkuste, näiteks H. pylori poolt tihti pestes käed vee ja seebiga ning süües toite, mis on valmistatud täielikult.

Kasuta ettevaatlikult valuvaigisteid. Kui te kasutate regulaarselt valuvaigisteid, et suurendada oma riski maohaavand, astuda samme, et vähendada oma riski seedehäired. Näiteks, võtke ravimit koos toiduga.

Töö oma arstiga, et leida madalaimat annust võimalik, et ikka annab valu. Vältige alkoholi joomist, kui võtate ravimeid, sest kaks saab kombineerida, et suurendada oma riski seedehäired.

Kaitske end infektsioonid. Ei ole selge, kuidas H. pylori levib, kuid seal on mõningaid tõendeid, et see võib kanduda inimeselt inimesele või toitu ja vett .; Te võite võtta meetmeid, et kaitsta end nakkuste, näiteks H. pylori poolt tihti pestes käed vee ja seebiga ning süües toite, mis on valmistatud täielikult .; Kasuta ettevaatlikult valuvaigisteid. Kui te kasutate regulaarselt valuvaigisteid, et suurendada oma riski maohaavand, astuda samme, et vähendada oma riski seedehäired. Näiteks, võtke ravimit koos toiduga .; Töö oma arstiga, et leida madalaimat annust võimalik, et ikka annab valu. Vältige alkoholi joomist, kui võtate ravimeid, sest kaks saab kombineerida, et suurendada oma riski seedehäired.

Sümptomid ja ravi

1

 1

)