granaatõuna mahla: ravi eesnäärmevähi?

Mõned uuringud viitavad, et joomine granaatõuna mahla võib aeglustada eesnäärmevähk.

Näiteks uuring meeste korduva eesnäärmevähk ja tõuseb eesnäärme spetsiifilise antigeeni (PSA) taseme, leidsid teadlased, et võttes granaatõuna mahla ekstrakti aeglustas oluliselt kus PSA tõusis (PSA kahekordistumise aja). Pikem PSA kahekordistumise aeg võib näidata, et vähk võib edeneb aeglasemalt.

Kuid selles uuringus ei kasuta kontrolli või platseebo rühmas. Samuti ei mõõda üldine elulemus.

Teine uuring näitas, et kui kaua kulus PSA kahekordistada pärast operatsiooni või kiiritusravi eesnäärmevähi oli oluliselt pikem mehi, kes jõid 8 untsi (237 ml) granaatõuna mahla päevas kuni kaks aastat. Teised uuringud on leidnud, et teatud ühendid granaatõuna mahla inhibeerib eesnäärmevähi rakkude laboris.

Kuigi need tulemused on julgustavad, nad ainult esialgsed. Mitmed täiendavaid kliinilisi uuringuid on alanud ja see on liiga vara öelda, kas granaatõuna mahla saab kindlasti aeglustada eesnäärmevähi kasvul. Samuti on ebaselge, kas joomise granaatõuna mahla muudab muidugi eesnäärmevähi üldiselt nii, et mehed elavad kauem või parem.

Kui soovid juua granaatõuna mahla, rääkige oma arstiga. Kuigi granaatõuna mahla on üldiselt ohutu, on tõendeid, et see võib mõjutada, kuidas oma keha töötleb teatud retseptiravimid. Need ravimid sisaldavad lahjendab verd varfariini (tarvitamist Jantoven) ja mõned ravimid, mida kasutatakse kõrge vererõhu ja kõrge kolesteroolitase.

koos