foobiad

Foobia on valdav ja ebamõistlik hirm objekt või olukord, mis tekitab vähe reaalne oht, kuid provotseerib ärevus ja vältimist. Erinevalt lühidalt ärevus enamik inimesi tunnevad, kui nad kõnega või võtta testi, foobia on kauakestev, põhjustab intensiivne füüsiline ja psühholoogiline reaktsioon ja võib mõjutada teie võimet toimida normaalselt tööl või sotsiaalsetes oludes.

Mitut tüüpi foobiad eksisteeri. Mõned inimesed kardavad suur, avatud ruumi. Teised ei talu teatud sotsiaalsetes olukordades. Ja veel teised on konkreetne foobia, nagu hirm madude, liftid ja sõidab.

Mitte kõik foobiad vajavad ravi. Aga kui foobia mõjutab teie igapäevast elu, mitu ravi on olemas, mis aitab teil ületada oma hirmud – sageli jäädavalt.

Foobiad on jagatud kolme peamisse kategooriasse

Ükskõik mis tüüpi foobia sul on, on tõenäoline, et toota järgmisi reaktsioone

Põhjendamatu hirm võivad olla pahameelt – võttes võtma treppide asemel lifti, näiteks – kuid seda ei peeta foobia, kui see häirib tõsiselt oma elu. Kui ärevus mõjutab teie võimet toimida tööl või sotsiaalselt kaaluda otsib meditsiinilise või psühholoogilise ravi. Enamik inimesi saab aidata õige ravi.

Palju on veel teadmata tegelikust põhjus foobiad. Siiski ei näi olevat seost oma foobiad ja foobiad oma vanemad. See võib olla tingitud geneetika või õppinud käitumist.

Millal näha arsti

Mida sa saad teha

Need tegurid võivad suurendada teie risk foobiad

Kuigi foobiad võivad tunduda rumal teised, nad võivad olla laastavad inimesed, kes on need, mis põhjustab probleeme, mis mõjutavad paljusid eluvaldkondi.

Mida ootate oma arsti

Kui olete teinud valiku otsida abi foobia, olete võtnud tohutu esimene samm. Alusta rääkinud oma esmatasandi arsti. Olenevalt olukorrast, siis võib nimetatud vaimse tervise pakkuja hindamiseks ja raviks.

Konkreetsed foobiad

Need soovitused aitavad teil saada kõige rohkem oma ametisse.

Sotsiaalne foobia (sotsiaalse ärevushäire)

Valmistage küsimusi küsida oma arsti enne tähtaega, nagu

Agorafoobia

Ärge kartke küsida küsimusi igal ajal oma ametisse.

Ravimid

Ole valmis vastama arsti küsimusi nii et teil on aega keskenduda punktid soovite rääkida põhjalik. Arst võib neid küsimusi

Puuduvad lab testid foobiad. Selle asemel, diagnoos põhineb põhjalikud kliinilised intervjuud ja diagnostikajuhenditest. Arst küsib küsimusi oma sümptomid ning võtta meditsiinilisi, psühhiaatrilised ja sotsiaalne ajalugu.

Diagnoositakse foobia, siis peab vastama teatavatele kriteeriumidele diagnostiline ja statistiline käsiraamat vaimsete häirete avaldatud Ameerika Psühhiaatrite Assotsiatsioon. Käesolev juhend on kasutusel vaimse tervise pakkujad diagnoosida tingimused ja kindlustusseltsid hüvitama ravi.

Diagnoosimise kriteeriumid spetsiifiliste foobiate hulka

Diagnostilised kriteeriumid sotsiaalse foobia hulka

Diagnoosimise kriteeriumid agorafoobia kuuluvad raske hirmu või ärevuse umbes kahe või enama järgmistest olukordadest

Need olukorrad põhjustavad ärevust, sest sa kardad sa ei saa põgeneda või leida abi, kui teil tekib paanika sarnased sümptomid või muud muutev või piinlik sümptomid.

Lisaks diagnostilistele kriteeriumidele selleta hulka

Arst või vaimse tervise pakkuja võimalik soovitada ravimeid või käitumisteraapia või mõlemad raviks foobiad. Enamik täiskasvanuid ei allu oma ja nõuda teatud tüüpi ravi. Eesmärk foobia ravi on vähendada oma ärevust ja hirmu ja aitavad teil paremini hallata oma reaktsioone, mille eesmärgiks või olukord, mis põhjustab neid.

psühhoteraapia

Ravimid aitab kontrollida ärevus ja paanika on mõelnud või jäämine objekti või situatsiooni sa kardad.

ravi valikuid

Rääkides koolitatud psühhiaatri aitab teil tegeleda oma phobias.Several tüüpi psühhoteraapia, mida nimetatakse ka rääkida ravi võib olla efektiivne.

Aita oma lapsel toime tulla hirmud

Ravi sõltub sellest, millist tüüpi foobia teil on

Professional ravi aitab teil ületada oma foobia või hallata seda tõhusalt, et sa ei saanud vang oma hirmud. Võite võtta ka mõned sammud omal käel toime tulla ja hoolitseda ise

Lapsepõlv hirmud, nagu hirm pimedas, koletised või jäetakse üksi, on levinud ja enamik lapsi kasvada neid. Aga kui teie lapsel on püsiv, liigne hirm, mis on piiravad tema võimet igapäevaelus toime, pidage nõu oma arstiga.

Et aidata oma last hakkama hirmud

Kui teil on põhjendamata hirme, kaaluma saada psühholoogilist abi, eriti kui sul on lapsed. Kuigi geneetika tõenäoliselt mängivad rolli foobiate teket korduvalt näinud kellegi foobilise reaktsioon võib vallandada foobia lastel. Tegeledes oma hirme, siis ei pruugi edasi anda oma lastele.

külastada oma arsti