foobiad sümptomid

Konkreetsed foobiad. Spetsiifiline foobia kaasneb irratsionaalne, püsiv hirm konkreetse objekti või situatsiooni, et on välja proportsionaalselt tegeliku riski. See hõlmab hirm olukordades (nt lennukis või kinnised ruumid), laadi (näiteks äikesetorm või kõrgust), loomade või putukate (nagu koerad või ämblikud), veri, süst või vigastus (noad või meditsiiniliste protseduuride), või teiste foobiad (nagu valju müra või klounid). On palju muid liiki spetsiifilised foobiad. See ei ole ebatavaline, et kogeda foobiad umbes üle ühe objekti või situatsiooni.; Sotsiaalne foobia. Rohkem kui lihtsalt pelgus, sotsiaalne foobia kaasneb korraga liigse eneseteadvuse ja hirmu avalikkuse kontrolli või alandamine ühist sotsiaalset olukorda. Sotsiaalset olukorda, inimene kardab selle tagasilükkamist või negatiivselt hinnatud või hirmud rikkuva teised.; Hirm avatud ruume (agorafoobiaga). See on hirm tegeliku või eeldatava olukord, kasutades näiteks ühistranspordi, olles avatud või suletud ruumide, seisab rida või on rahvahulgas või on väljaspool kodu üksi. Ärevus on põhjustatud kartes ole lihtne evakuatsiooniteed või abi, kui tugev ärevus areneb. Enamik inimesi, kes on selleta töötada selle pärast, millel on üks või rohkem paanikahood, põhjustades nende hirm teise rünnaku ja vältida koht, kus see toimus. Mõne inimese jaoks selleta võib olla nii tugev, et nad ei suuda kodust lahkuda.

Millal näha arsti

Foobiad on jagatud kolme peamisse kategooriasse

Ükskõik mis tüüpi foobia sul on, on tõenäoline, et toota järgmisi reaktsioone

Põhjendamatu hirm võivad olla pahameelt – võttes võtma treppide asemel lifti, näiteks – kuid seda ei peeta foobia, kui see häirib tõsiselt oma elu. Kui ärevus mõjutab teie võimet toimida tööl või sotsiaalselt kaaluda otsib meditsiinilise või psühholoogilise ravi. Enamik inimesi saab aidata õige ravi.

Tunne kontrollimatu paanika, terrori või õudus, kui te kokku puutuda allikas oma hirmust tunne, et sa pead tegema kõik võimaliku, et vältida mida karta, võimetus normaalselt, sest oma ärevust Füüsikalised samuti psühholoogiline reaktsioone, sealhulgas higistamine, südamepekslemine, hingamisraskused, tunne paanika ja intensiivne ärevus; Sageli on teada, et oma hirmud on põhjendamatud või liialdatud, kuid tunne võimetu neid kontrollivad mõnel juhul ärevus lihtsalt mõelda, mida sa kardad; In lastele, võimalusel tantrums, klammerdumine või nutt