feokromotsütoomi

Feokromotsütoomi (tasuline o-kroe-moe-sy varba-muh) on haruldane, tavaliselt noncancerous (healoomuline) kasvaja, mis tekib rakkude keskel neerupealistes. Sul on kaks neerupealised, üks eespool iga neeru. Teie neerupealised toodavad hormoone, et anda juhiseid peaaegu iga elundite ja kudede keha.

Kui teil on ületalitlus, neerupealistes vabastab hormoone, mis põhjustavad püsivat või episoodiline kõrge vererõhk. Ravimata feokromotsütoomi võib põhjustada tõsiseid või eluohtlikke kahju teistele asutuse süsteemid, eriti südame-veresoonkonna süsteemi.

Enamik inimesi feokromotsütoomi on vanuses 20 ja 50, kuid kasvaja võib areneda igas vanuses. Kirurgiline ravi eemaldada feokromotsütoomi tagastab tavaliselt vererõhk normaalne.

Märgid ja sümptomid pheochromocytomas sisaldavad sageli

Vähem ühised tunnused või sümptomid võivad olla

Need nähud ja sümptomid tekivad sageli lühidalt ilm 15 kuni 20 minutit. Ilm võib juhtuda mitu korda päevas või harvem. Teie vererõhk võib normi piiridesse või jääb kõrgeks vahel ilm.

Loitsud võib esineda spontaanselt või võib käivitada sellised faktorid nagu

Vallandab sümptomaatiline ilm

Millal näha arsti

Toit kõrge türamiini aine, mis mõjutab vererõhku, samuti võivad vallandada õigekirja. Türamiini on levinud toite, mis on kääritatud, vanuses, marineeritud, kuivatatud, üleküpsenud või rikutud. Need toidud võivad sisaldada

Teatud ravimid, mis võivad vallandada sümptomaatiline õigekirja hulka

Roll hormoonid

Märgid ja sümptomid feokromotsütoomi võib olla põhjustatud mitmed teised tingimused. Seetõttu on oluline, et saada kiire diagnoosimine.

seotud kasvajad

Kuigi kõrge vererõhk on esimene märk feokromotsütoomi, enamik inimesi kellel on kõrge vererõhk ei ole neerupealise kasvaja. Rääkige oma arstile, kui mõni järgmistest teguritest on olulised teile

Vähkkasvaja (pahaloomuline) kasvajad

Teadlased ei tea täpselt, mida põhjustab arengut feokromotsütoomi. Nad ei mõista, et kasvaja areneb spetsialiseeritud rakud, mida nimetatakse chromaffin rakud, mis asub kesklinnas neerupealistes. Need rakud toodavad ja vabastavad teatud hormoonide, eeskätt adrenaliini (epinefriini) ja noradrenaliini (norepinefriini).

Mida sa saad teha

Adrenaliin ja noradrenaliin on hormoonid, mis tavaliselt toimib vallandada keha võitlus-või-lend vastuseks tajutud ohu. Hormoonid kiire kõrgem vererõhk, südame kiirenenud löögisagedus ja tõuke muu asutuse süsteemid, mis võimaldavad teil reageerida kiiresti plahvatuse energia. Feokromotsütoomi tulemuseks on ebaregulaarne ja liigne vabastamist need hormoonid.

Mida ootate oma arsti

Kuigi enamik chromaffin rakud elavad neerupealised, väikesed kobarad need rakud asuvad ka süda, pea, kaela, põie tagaseina kõhu ja mööda selgroogu. Kasvajad nendes kromafiinirakkudest, nimetatakse paraganglioomid, võib tulemuseks sama mõju organismile.

Inimesed, kellel on harvaesinev pärilikud on suurenenud risk haigestuda feokromotsütoomi või paraganglioma ja kasvajad seotud selliste häiretega on tõenäolisem, et vähk. Need geneetilised haigused hõlmavad järgmisi

Kõrget vererõhku saab kahjustada paljudes organites, eelkõige kudedega veresoonkond aju ja neerud. Ravimata kõrge vererõhk seostatud pheochromocytomas võib põhjustada mitmeid kriitilisi tingimusi, sealhulgas

Harva feokromotsütoomi on vähkkasvaja (pahaloomuline) ning vähirakud levida teistesse kehaosadesse (metastaseerunud). Vähirakkudes alates feokromotsütoomi või paraganglioma kõige sagedamini rännata lümfisüsteemi, luud, maksa- või kopsudesse.

Sa oled tõenäoliselt alustada nähes oma perearsti või üldarsti. Kuid te Seejärel võib nimetatud arst, kes on spetsialiseerunud hormonaalsete häiretega (endokrinoloog).

Enne oma ametisse, teha nimekirja, mis sisaldab järgmisi

Arst võtab ajaloos teie sümptomid ja korraldada üldise tervisekontrolli. Küsimused, mis sa peaksid olema valmis arutama sisaldama järgmisi

Arst võib määrata katsete arvu.

Arst tõenäoliselt tellida järgmised testid, mis mõõdavad adrenaliin, noradrenaliin või kõrvalsaadusi, nende hormoonid kehas

Laboratoorsed testid

Kui laboratoorsete analüüside tulemused näitavad võimalust feokromotsütoomi või paraganglioma arst tellib ühe või mitme kujutise testid, et leida võimalik kasvaja. Need testid võivad sisaldada

Imaging testid

Kasvaja in neerupealistes võidakse avastada käigus juhuslikult piltdiagnostika läbi muudel põhjustel. Sellistel juhtudel peab arst tellida täiendavaid katseid, et teha kindlaks, milline kasvaja.

Juhuslik avastus

Geneetiline testimine

Arst võib soovitada geneetilised testid, et kindlaks teha, kas ületalitlus on seotud pärilik haigus. Teave võimalike geneetiliste tegurite võib olla oluline mitmel põhjusel

Küsige oma arstilt geneetilise nõustamise teenuseid, mis aitavad teil mõista kasulikkusest ja mõjust geneetilist testimist.

Esmane ravi feokromotsütoomi on operatsioon kasvaja eemaldamiseks. Enne kui teha operatsioon, arst määrab ravimeid stabiliseerida vererõhku ja vähendada tüsistuste riski operatsiooni ajal.

Sa tõenäoliselt võtta kaks erinevat ravimite seitsme kuni 10 päeva, et aidata alandada vererõhku enne operatsiooni.

Enamikul juhtudel kogu neerupealise koos feokromotsütoomi eemaldatakse laparoskoopiline või väheinvasiivsete, kirurgia. Teie kirurg teeb mõned väikesed avad, mille kaudu ta lisab võlukepi nagu seadmetega varustatud videokaamerate ja väikevahendid.

Ülejäänud tervislik neerupealise täidab funktsioone teostatakse tavaliselt kahte, ja vererõhk normaliseerub tavaliselt.

Mõnes ebatavaline olukordades, näiteks siis, kui teine ​​neerupealise juba eemaldatud operatsioon võib pidada ekstraheerimiseks ainult kasvaja ja ko mõned tervete kudede.

Kui kasvaja on vähkkasvaja (pahaloomuline), kirurgia võib olla efektiivne ainult siis, kui kasvaja ja mis tahes metastaseerunud kudesid isoleeritud. Kuid isegi kui kõik vähkkudedes ei eemaldata, kirurgia võivad piirata hormooni tootmist ja pakkuda mõned vererõhu kontroll.

Kuna vähk on harva hulgast juhtudel feokromotsütoomi, teadus-, milline on parim ravi on siiski suhteliselt piiratud. Ravi pahaloomulised kasvajad ja metastaseerunud vähk seotud feokromotsütoomi võivad sisaldada järgmisi

külastada oma arsti

Ravimid

Kirurgia

vähiravi