fenotiasiinirühma (suu kaudu, parenteraalselt, rektaalselt) ettevaatusabinõud

Arst peaks kontrollima oma korrapäraseks külastused, eriti esimese paari kuu jooksul seda ravimit. See võimaldab annust tuleb vajadusel muuta, et rahuldada oma vajadusi.

Ärge lõpetage ravimi võtmist ilma eelnevalt arstiga konsulteerimata. Arst võib teil vähendada järk-järgult kogus võtate enne ravi täielikku lõpetamist. See aitab vältida kõrvaltoimeid ja hoida oma seisundi süvenemise.

Ärge võtke seda ravimit 2 tunni jooksul antatsiidide või ravim kõhulahtisus. Võttes need tooted liiga lähestikku, võib teha seda ravimit vähem efektiivne.

Ravim suurendab alkoholi mõju ja teiste kesknärvisüsteemi (KNS) depressantide (ravimid, mis aeglustavad närvisüsteemi, võib tekkida unisus). Mõned näited kesknärvisüsteemi pärssivate on antihistamiinikumid või ravim heinapalavik, muu allergia või nohu, rahustid, rahustid või unerohud; retsepti valuvaigisteid või narkootikumide; barbituraadid krampide-; lihaslõõgastid või anesteetikumid, sealhulgas mõned anesteetikumidele. Kontrollige koos oma arstiga enne mis tahes eespool, kui te kasutate seda ravimit.

Enne mis tahes retsepti või üle leti (OTC) ravim nohu või allergia, pidage nõu oma arstiga. Need ravimid võivad suurendada riski haigestuda kuumarabandus või muid soovimatuid tagajärgi, nagu pearinglus, suukuivus, nägemishäired, kõhukinnisus, kui te võtate fenotiasiinirühma.

Enne teil on meditsiinilised analüüsid, ütleb arst, kes vastutab, et te kasutate seda ravimit. Tulemused mõned testid (nagu elektrokardiogramm [EKG või EKG] näidud on gonadoreliin testi metürapoon test, teste fenüülketonuuria ja uriini bilirubiini testid) võib mõjutada seda ravimit.

Enne võttes mingit operatsiooni, hambaravi või esmaabi öelda arsti või hambaarsti, kes vastutab, et te kasutate seda ravimit. Võttes fenotiasiinil koos ravimitega, mida kasutatakse operatsiooni ajal, hammaste ravi, või erakorralise ravi võib suurendada kesknärvisüsteemi depressioon või põhjustada madalat vererõhku.

See ravim võib põhjustada mõnedel inimestel saada unisust või uimasust kui nad tavaliselt. Isegi kui seda ravimit võtta ainult enne magamaminekut, siis võivad mõned inimesed tunda unisust või uimasust tõustes. Veenduge, et te teate, kuidas te reageerite sellele ravimit enne sõidad, masinate või midagi muud, mis võib olla ohtlik, kui te ei ole tähelepanelik.

Fenotiasiine võib põhjustada nägemise hägustumist, raskused lugemise, või muud nägemishäired, eriti ravi esimeste nädalate jooksul ravi. Ärge juhtige autot, töötage masinatega ega midagi muud, mis võib olla ohtlik, kui sa ei suuda näha hästi. Kui probleem püsib või süveneb, pöörduge oma arsti poole.

Peapööritus, peapööritus või minestamine võib tekkida, eriti kui sa püsti lamavast või istuvast asendist. Püsti aeglaselt võivad aidata. Kui probleem püsib või süveneb, pöörduge oma arsti poole.

See ravim võib põhjustada higi vähem, põhjustades oma kehatemperatuuri tõsta. Olge eriti ettevaatlik, et mitte kuumenenud treeningu ajal või kuuma ilmaga, kui te kasutate seda ravimit, sest ülekuumenemine võib põhjustada kuumarabandust. Samuti kuum vann või sauna võib põhjustada pearinglust või nõrkust, kui te kasutate seda ravimit.

See ravim võib ka sind tundlikumad külma temperatuuri. Kleit soojalt külma ilmaga. Ole ettevaatlik pikaajalisel kokkupuutel külmaga, nagu talisport ja ujumine külmas vees.

Fenotiaziinid võib põhjustada suukuivus. Sest ajutist leevendust, kasutage sugarless kommi või kummi sulatada bitti jää suhu või kasutada sülje asendaja. Siiski, kui suus jätkuvalt kuivus rohkem kui 2 nädalat, pidage nõu oma arsti või hambaarsti. Jätkates suukuivus võib suurendada riski hambahaiguste, sealhulgas hambakaariese, igemehaigused, ja seene infektsioonid.

Fenotiasiine võib põhjustada naha tundlikumad päikesevalguse kui see tavaliselt. Päikesevalguse isegi lühikeseks ajaks, võib põhjustada nahalöövet, sügelust, punetust või muid naha värvimuutus või raske päikesepõletus. Kui sa hakkad selle ravimi võtmist

Fenotiasiine võib põhjustada silmade tundlikumad päikesevalguse kui nad tavaliselt. Päikesevalguse jooksul aega (mitu kuud aastat) võib põhjustada nägemise hägustumist, värvuse muutus nägemine või raskusi öise nägemisega. Kui sa minema ajal päevavalgel, isegi pilves ilmaga, kanda päikeseprille, mis blokeerivad ultraviolettkiirguse (UV). Tavalised päikeseprillid ei pruugi kaitsta oma silmi. Kui teil on küsimusi, millist päikeseprillide kanda, pidage nõu oma arsti või silmaarsti.

Kui te võtate vedelal kujul ravimit, ära hoida see nahale või riietele, sest see võib põhjustada nahalöövet või muu ärritust.

Kui te saate seda ravimit süstimise teel