Ennetamine DVT sõites

Kui reisite kohta pikamaalendudel, on mitmeid võimalusi, kuidas vähendada oma riski saada süvaveeni tromboos (DVT).

Kui te arvate, on oht haigestuda DVT, pöörduge arsti poole enne reisi.

Travel seotud süvaveeni tromboos teatati esmakordselt 1954. aastal 54-aastane arst, kellel tekkis tromb pärast 14-tunnist lendu.

Tingimuseks oli kohe nimeks “turistiklassi sündroom” uurijad, kes uskusid, et tegemist oli seos DVT ja pikkadel lennureisidel kitsastes tingimustes.

Enne reisi

Tegelik inimeste arv, kes saavad DVT sõita pikkadel lendudel on teadmata ja on raske kindlaks teha, sest tingimus võib olla sümptomiteta ja ei pruugi ilmneda juba mõnda aega pärast reisi.

Siiski on tõendeid selle kohta, et teatud inimrühmade, nagu rasedad või kes on olnud insult, on suurenenud risk haigestuda DVT lendudel kaheksa tundi või rohkem.

DVT kõrge riskifaktorid

Kui te arvate, on oht haigestuda DVT, pöörduge arsti poole enne reisi. Ära jäta seda viimase hetkeni juhul pead ostma ravimeid, compression sukad või midagi muud oma lendu.

DVT tekib siis, kui veri voolab liiga aeglaselt läbi veenid. Veri vormid tromb, mis blokeerib up süvaveenis, tavaliselt säärtes.

DVT üldiselt ei ole mingit kohest sümptomite, mistõttu on raske märgata. Kuid tüüpiline tunnuste hulka paistes või valulikud vasika või reie, kahvatus ja suurenenud soojuse ümber kahjustatud piirkonda.

Toibumas DVT

Ravimata inimeste DVT on at risk haigestuda kopsuemboolia, kui osa trombi puruneb ning liigub kopsu, mis võib lõppeda surmaga.

Loe reisija kogemusi saada DVT lendamine.

Kui te arvate, on suur risk haigestuda DVT, pöörduge arsti poole enne reisi.

Sul võib olla ette nähtud vere vedeldamiseks ravimeid vähendavad vere hüübimist või compression sukad (nimetatakse ka lennu sokid).

Uuringud on leidnud, et lennureisijate kes kannavad compression sukad lennu ajal neli tundi või rohkem, võib oluliselt vähendada nende risk SVT samuti jala paistetus (turse).

Kuigi reisite

Allpool põlve sukad suruge õrnalt pahkluu aidata verevarustust. Nad tulevad erinevates suurustes ja seal on ka eri compression. 1. klassi sukad (avaldades survet 14-17 mmHg pahkluu) on tavaliselt piisav.

See on väga oluline, et compression sukad mõõdetakse ja kulunud õigesti. Ill-sukad võiks veelgi suureneda risk SVT.

Lend sokid on saadaval apteekides, lennujaamad ja paljud jaekauplustes. Võtke nõu suurus ja õige paigaldamise apteekrilt või muu tervishoiutöötaja.

Kui teil on hiljuti olnud DVT olete ilmselt ravimeid, nagu varfariin, et vältida trombide teket.

Kui see on nii, siis sinu risk haigestuda DVT on madal ja ei ole mingit põhjust, miks te ei saa sõita, sealhulgas pikkadel.

Samas, kui sa ikka taaskäivitusfaasi, siis peaks saama kõik selge oma konsultant enne reisi. Sa peaksid järgima ka üldist DVT ennetamise nõu kõrge riskiga reisijate loetletud allpool.

Kui te plaanite pikamaa lennuk, rong või autosõidul, et sa

26/05 /

Travel tervise Üüritav aastaringselt iga maailma riigis

Kuidas reisida turvaliselt ja mugavalt ning kui Sul vaja arstitõendit

Nõuanded inimesed välismaal. Saada asjaolude kohta, malaaria, reisi vaktsineerimised, ravikindlustuskaarti, reisikindlustus, DVT ja ajavahest

Travel tervise nõu

Reisimine raseduse ajal

Travel tervist