enneaegne sünnitus

Enneaegne sünnitus on sünnist et on toimunud rohkem kui kolm nädalat enne laps on tingitud. Teisisõnu, enneaegne sünnitus on selline, mis leiab aset enne algust 37. rasedusnädalast. Tavaliselt rasedusega kestab tavaliselt umbes 40 nädalat.

Enneaegne sünd annab lapsele vähem aega, et arendada emakas. Enneaegsetel lastel, eriti need, kes on sündinud varem, sageli on keeruline terviseprobleemid.

Sõltuvalt sellest, kuidas alguses laps on sündinud, ta võib olla

Enamik enneaegset sünnitust tekkida lõpus enneaegse staadiumis.

Enneaegne sünnitus tähendab, et teie laps ei ole olnud tavaliselt aega, et arendada emakas enne vaja kohaneda elu väljaspool emakat.

Märgid, et lapse tiinus on lühikeseks hulka

Järgmistes tabelites on keskmine sünnikaal, pikkus ja pea ümbermõõt enneaegsetel lastel erinevatel rasedusaegne vanuses kummastki soost.

Millal näha arsti

Lühiajalised tüsistusi

Enneaegsetel lastel võib kiiresti tekkida tõsiseid tüsistusi, nagu infektsioon veres (sepsis) ja respiratoorse distressi sündroom.

Sul nähes liikmed vastsündinute intensiivravi osakonnas (NICU) tihti. Arstid sageli külastada NICUs sarnasel ajal iga päev. Aga ärge kartke küsida küsimusi, isegi siis, kui seal ei ole regulaarne kohtumine, eriti kui teie laps tundub tuim, on halb värv, või keeldub pudelist või rindade pärast muretu söödas.

Pikaajaline tüsistusi

Sageli konkreetsed põhjustada enneaegset sünnitust ei ole selge. Paljud tegurid võivad suurendada enneaegse sünnituse, aga ka

Mida sa saad teha

Teadmata põhjustel must naistel on suurem tõenäosus kogeda enneaegne sünnitus, kui naised teistest rassidest. Aga enneaegne sünnitus võib juhtuda kellelegi. Tegelikult paljud naised, kes on enneaegne sünnitus ei ole teadaolevad riskifaktorid.

toetav hooldus

Kuigi mitte kõik enneaegsetel lastel tüsistusi, sünnib liiga vara võib põhjustada lühiajalisi ja pikaajalisi terviseprobleeme preemies. Üldiselt varem laps sünnib, seda suurem on tüsistuste oht. Sünnikaal on oluline roll ka.

Ravimid

Mõned probleemid võivad olla ilmne sünnihetkel, samas kui teised võivad välja alles hiljem.

Kirurgia

Esimesel nädala tüsistused enneaegne sünnitus võib sisaldada

Hingamisraskusi. Enneaegne laps võib olla hingamisraskus tõttu valmimata hingamisteid. Kui lapse kopsud puudub pindaktiivne – aine, mis võimaldab kopsude laiendada – ta võib töötada respiratoorse distressi sündroom, sest kopsud ei saa paisuvad ja tõmbuvad tavaliselt.

Preemies võib tekkida ka krooniline kopsuhaigus tuntud bronhopulmonaarset düsplaasia. Lisaks on mõned preemies kogeda pikema pause oma hingamist, mida tuntakse uneapnoe.

Südameprobleemid. Kõige tavalisem südameprobleeme enneaegsetel lastel kogemus on avatud arterioosjuha (PDA) ja madal vererõhk (hüpotensioon). PDA on püsiv avamise kahe suure veresoontes, mis viib südamest.

Kuigi see südamerike sageli sulgub omal, ravimata võib see põhjustada liiga palju vere voolu läbi südame ja põhjustada südamepuudulikkust samuti teisi tüsistusi. Madal vererõhk võib vajada intravenoosselt vedelikke, ravimeid ja mõnikord vereülekandeid.

Brain probleeme. Mida varem laps sünnib, seda suurem on oht, ajuverejooks, mida tuntakse intraventrikulaarsesse verejooks. Enamik verejooksud on kergekujulised ning taanduvad vähe lühiajalist mõju. Aga mõned imikud võivad olla suuremad aju verejooks, mis põhjustab püsiva ajukahjustuse.

Suuremad aju verejookse võib põhjustada vedeliku kogunemist aju (vesipea) üle mitme nädala jooksul. Mõned lapsed, kellel tekib vesipea nõuavad operatsiooni, et leevendada vedeliku kogunemine.

Temperatuuri reguleerimine probleeme. Enneaegsetel lastel võib kaotada keha soojust kiiresti, nad ei ole salvestatud keha rasva täieliku perspektiivis imiku ja nad ei saa tekitada piisavalt soojust, et võidelda, mida on kaotatud pinda oma keha. Kui kehatemperatuuri languse liiga madal, hüpotermia võib põhjustada.

Hüpotermia on Keskonen võib põhjustada hingamishäireid ja madal veresuhkru tase. Lisaks Keskonen võib kasutada kuni kõik energia, mis on saadud söödas lihtsalt soojas, mitte kasvab suuremaks. Sellepärast väiksemad preemies vajavad täiendavat soojust soojem või inkubaator, kuni nad suuremad ja suudavad säilitada kehatemperatuuri abita.

Võttes oma last kodus

Blood probleeme. Preemies on oht vere probleeme nagu aneemia ja imiku kollatõbi. Aneemia on üldine seisund, mille puhul organism ei ole piisavalt punaseid vereliblesid. Kuigi kõik vastsündinud kogeda aeglast langust punaste vereliblede arvu esimestel elukuudel, langus võib olla suurem preemies, eriti kui teie laps on palju verd võetud laboratoorsed uuringud.

Imiku kollatõbi on kollasekstõmbumise vastsündinul beebi nahka ja silmi, mis tekib, sest lapse verre sisaldab liiaga kollase värvusega pigment maksast või punaste vereliblede (bilirubiin).

Pikemas perspektiivis, enneaegne sünnitus võib kaasa tuua need tüsistused

Nagu vanem enneaegne beebi vastsündinute intensiivravi osakonnas (NICU), saate suhelda, pidevalt, sest paljud osutajate oma lapsele. Liikmed NICU meeskonna eest hoolitsemine teie laps võib sisaldada

Peale nende tervishoiutöötajate, siis ka on oluline osa Raviteenuste oma lapsele. Ideaalis sa tegema koostööd beebi osutajate lõpuks õppida, kuidas hoida, toita ja hoolitseda oma last.

Ajal oma lapse aega NICU, ärge kartke küsida NICU personal, kuidas saab järjest rohkem kaasatud oma lapse hooldamise eest. Olles käed koos oma lapsele annab teile usku uue vanema, samuti muuta üleminek kodus veidi lihtsam, kui teie laps on valmis lahkuma haiglasse.

Ebakindlus võib olla hirmutav – nagu võib näha, monitorid, respiraatorid ja muude seadmete NICU. Küsi küsimusi beebi seisund või kirjutada neid ja otsida vastuseid, kui olete valmis. Näiteks võid küsida

Pärast oma enneaegse beebi liigutatakse NICU, võib ta läbima mitmeid katseid. Mõned käivad, samas kui teised võivad läbi viia üksnes juhul, kui NICU töötajad kahtlustab eriti tüsistus.

Võimalik testid teie enneaegne laps võib sisaldada

Kui laps areneb tüsistusi, muudes spetsialiseeritud testimine võib olla vajalik.

Haiglas on vastsündinute intensiivravi osakonnas (NICU) annab round-the-clock hoolitseda oma enneaegse beebi.

Spetsiaalsed toetav ravi oma lapsele võib sisaldada

Ravimid võivad anda lapsele edendada valmimine ja stimuleerida normaalset toimimist kopsud, süda ja vereringe. Sõltuvalt teie lapse seisund, ravimid võivad sisaldada

Kui konkreetsed probleemid tekivad, mõnikord operatsioon on vajalik ravida

Teie laps on valmis minema koju, kui ta

Mõningatel juhtudel võib laps olema lubatud koju minna enne kohtumist üks neist nõuetest – nii kaua, kui lapse arsti meeskond ja pere luua ja kokku leppida kava koduhoolduse ja järelevalve.

Teie lapse tervishoiu meeskond aitab teil õppida, kuidas hoolitseda oma kodus last. Enne haiglast, beebi õde või haiglast väljakirjutamist planeerija võib küsida

Kui on aeg tuua oma laps kodus, siis võib tunduda kergendust, põnevil – ja murelik. Võtke aega, et uurida võimalusi, kuidas valmistuda elu kodus oma last pärast olete lahkunud haigla

Mõista, kuidas hoolitseda oma last. Enne kui lahkute haiglast võtta muidugi imiku CPR. Küsi oma lapse arsti meeskond küsimusi, mida oleks võinud ja märkmeid.

Veenduge, et olete mugav hooliv oma lapsele, eriti kui peate haldama ravimeid kasutada spetsiaalseid monitorid, või anda oma lapsele lisahapnikku või muu ravi. Arutle sümptomid – näiteks imiku hingamine või toitmisprobleemid – mis võib vajaduse korral helistada oma lapse hooldaja.

Kaitse oma lapse tervise. Enneaegsetel lastel on vastuvõtlikumad tõsiste infektsioonide kui ka teisi vastsündinutel. Proovige vähendada oma Keskonen kokkupuude ülerahvastatud kohtades ja veenduge, et kõik, kes satub teie laps peseb oma käed esimene. Küsi haigeid inimesi edasi lükkama külastada alles pärast beebi esimestel nädalatel kodus.

Kuna preemies Eriti ohustatud on tõsine nakkushaigus, kopsude ja hingamisteede (respiratoorse süntsütiaalviiruse või RSV), beebi arst võib soovitada ennetavaid ravimeid nimetatakse palivisumaabi (Synagisega), mis aitab kaitsta oma last selle raske infektsioon.

Hoia peal vaktsineerimised. Kuigi see on soovitatav, et immuniseerimise anda meditsiiniliselt stabiilne enneaegsetel lastel vastavalt nende kronoloogiline vanus, viivitused immunisatsioonigraafik on ühised. Töö beebi osutaja kursis oma lapse vajadust vaktsineerimised.

Sul võib ka kaitsta oma Keskonen tagades, et teised kodus on kursis oma immuniseerimise, sealhulgas gripp. Rasedad naised, pereliikmed ja täiskasvanud hooldajad peaksid kontrollima oma arstid, et olla kindel, et nad kursis oma läkaköha (läkaköha) vaktsiin.

Hoolitse enneaegne laps võib olla füüsiliselt ja emotsionaalselt kurnav. Sul võib olla mures oma lapse tervise ja pikaajalisi mõjusid enneaegse sünnituse. Sa võid tunda viha, süüd või ülekoormatud.

Mõned nendest ettepanekutest võib aidata sel raskel ajal

Hoolitse enneaegne laps on suur väljakutse. Võta üks päev korraga. Vaatamata mured ja tagasilööke, tähistada üllatav vastupidavust ja tugevust oma Keskonen ja hellitada aega saab veeta tundma oma poeg või tütar.

Kuigi täpne põhjus enneaegse sünnituse sageli teadmata, on asju, mida saab teha, et aidata naistel – eriti need, kellel on suurenenud risk – vähendada nende risk enneaegse sünnituse, sh

Emakakaela cerclage. See on kirurgiline protseduur, mis aitab ennetada enneaegset sünnitust naistel rase ainult üks laps, kes on esinenud enneaegne sünnitus või kellel on lühike emakakael või mõlemad.

Selle tegevuse käigus emakakael õmmeldud suletud tugevad õmblused, mis võivad toetada veelgi emakas. Õmblused eemaldatakse, kui on aeg pakkuda lapsele. Küsige oma arstilt, kui teil on vaja vältida jõuline tegevus ülejäänud kuude jooksul oma rasedusest.

Kuigi mitte nii hästi uuritud progesterooni toidulisandeid ja cerclage, seal on ka mõningaid tõendeid, et järgmised asjad võivad aidata vähendada enneaegse sünnituse

külastada oma arsti