enneaegne munasarjade puudulikkus ravi ja ravimid

Ravi enneaegne munasarjade puudulikkus keskendub tavaliselt probleeme, mis tulenevad östrogeenpuudulikkuse. Arst võib soovitada

Östrogeenravi. Et vältida osteoporoosi ja leevendada kuumad hood ja muud sümptomid östrogeenpuudulikkuse, võib arst soovitada östrogeene, et kompenseerida östrogeeni teie munasarjad enam toota. Östrogeeni on tavaliselt kirjutatud teise hormooni progesteroon. Lisades progesterooni kaitseb limaskesta emakas (endomeetriumi) alates vähieelsete muutuste põhjustatud östrogeeni üksi. Kombinatsioon hormoonid võivad põhjustada veritsus tupest uuesti, kuid see ei taasta munasarjade funktsioon. Sõltuvalt teie tervise ja isikliku valiku, siis võib jätkata, võttes hormoonravi kuni 50. eluaastat või 51 – keskmine vanus loomulik menopaus.

Vanematel naistel, pikaajalise östrogeeni ja progestiini ravi on seotud suurenenud risk südame- ja veresoonte (kardiovaskulaarsete) haiguse ja rinnavähk. Noortel naistel enneaegne munasarjade puudulikkus, aga kasu hormoonasendusravi südame tervisele võib ületab võimalikud riskid.

Kaltsium ja D-vitamiini. Mõlemad kaltsiumi ja vitamiin D on olulised osteoporoosi ennetamiseks. Kui te ei saa piisavalt neid läbi oma dieeti, võib arst soovitada toidulisandeid. Teie arst võib soovitada luutihedust testimine enne toidulisandite saada algtaseme luutiheduse mõõtmine.

Toimetulek viljatus

Naiste vanuses 19 kuni 50, Institute of Medicine soovitab 1,000 milligrammi (mg) kaltsiumi päevas toiduga või toidulisandeid, suurendada 1200 mg päevas naisi vanuses 51 ja vanemad. Teadlased ei tea veel optimaalne päevane annus vitamiin D. Hea lähtepunkt täiskasvanutele on 600-800 rahvusvahelist ühikut (RÜ) päevas, toidu kaudu või toidulisandeid. Kui teie vere D-vitamiini tase on madal, võib arst soovitada suuremaid annuseid.

Viljatus on sage tüsistus enneaegne munasarjade puudulikkus. Ei ole mingit ravi osutus taastada naiste viljakust selle tingimuse. Oluline on mõista ja leinata seda kaotust munasarjade funktsioon ja konsultatsioon, kui sa seda vajad.

Mõned naised ja nende partnerid otsustavad jätkata raseduse läbi in vitro viljastamise doonor muna. Menetlus hõlmab eemaldades mune doonor ja viljastanud neid oma partneri sperma laboris. Viljastatud munarakk (embrüo) pannakse seejärel emaka. Selle protsessi käigus võtate ravimeid, mis tasakaalustab hormoone toetada rasedust. Kui rasedus on tuvastatud, siis lõpetage ravimi kasutamist ning raseduse kulgeb loomulikult sünnitust.